Konkurs Wiedzy o Szkole i Regionie VIII Edycja

Opublikowane 22.05.2018
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2022-2023

 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 18 maja 2018r. został rozstrzygnięty organizowany po raz ósmy w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Szkole i Regionie. Zwyciężył uczeń Krystian Skowroński z klasy pierwszej kształcącej w zawodzie technik elektronik.

  Konkurs nawiązuje do historii naszej szkoły, jak również dziejów Lubartowa i okolic oraz czasów współczesnych, a także znanych postaci z historii i literatury związanych z naszym regionem.

  W pierwszym etapie Konkursu wzięło udział 12 uczniów z pierwszych klas technikum zawodowego kształcących w zawodzie technik ekonomista, technik elektronik i technik mechanik. Do II etapu zakwalifikowało się 6 uczniów. Krystian przedstawił pracę plastyczną dotyczącą czasów współczesnych naszej szkoły i zawodu, w którym zdobywa wykształcenie.

  Jest wiele miejsc wartych poznania, związanych z historią, jak i dniem dzisiejszym Lubartowa i okolic. Nasza szkoła z 90-letnią historią stanowi jej część. Warto je poznawać, bo tu żyjemy, tu jest nasza mała ojczyzna…  Takie wnioski nasuwają się corocznie uczestnikom Konkursu.

  Anna Krzych

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram