Konkurs fotograficzny

Opublikowane 22.11.2012
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • „Śladami żołnierzy niemieckich na cmentarzach powiatu lubartowskiego”

  Konkurs fotograficzny skierowany został do uczniów RCEZ uczących się języka niemieckiego. Temat fotografii to niemieckie cmentarze, mogiły, pomniki lub tablice znajdujące się na terenie naszego powiatu.

  Głównym celem konkursu było odkrywanie śladów wielokulturowości na cmentarzach niemieckich i austriackich żołnierzy, którzy byli ofiarami I i II wojny światowej lub poszukiwanie śladów po niemieckich osadnikach. Szczególnym zamierzeniem Organizatorów było zwrócenie uwagi na znaczenie tej problematyki w historii narodu polskiego i niemieckiego. Uczestnicy konkursu mieli ponadto możliwość rozwijania umiejętności językowych, spotykając się z autentycznymi napisami w języku niemieckim sprzed wielu lat.

  I miejsce w konkursie zajęła Edyta Krupa z klasy 4TEH, która zaprezentowała na fotografiach cmentarz żołnierzy niemieckich z I wojny światowej w miejscowości Nowa Wola (dawniej Ruska Wola) i cmentarz  osadników niemieckich w Antoninie Starym.

  II miejsce zajęła Bernadetta Czubacka z klasy 3 TEK przedstawiając  na fotografiach cmentarz wojenny nr 2 z Nowej Woli  na brzegu lasu „Baran”.

  III miejsce zajęły ex aequo : Karolina Chelman z klasy 4 TEH , która pokazała  na fotografiach cmentarz wojenny z czasów II wojny światowej z miejscowości Nowodwór Piaski i uczennica klasy I TEK Katarzyna  Kusyk, która przedstawiła na fotografiach i filmie cmentarz osadników niemieckich w miejscowości Zawada.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

  Galeria>>

  Organizatorzy:

  Dorota Bułgajewska –Muzyka , Elżbieta Karasińska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram