Konkurs ekonomiczny „Oszczędzanie się opłaca”

Opublikowane 07.11.2013
Autor Grzegorz Danił
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 5 listopada br. odbył się konkurs ekonomiczny „Oszczędzanie się opłaca!”skierowany do uczniów klas I-III Technikum Handlowego i Ekonomicznego. W konkursie wzięły udział 2-osobowe reprezentacje klas.

  Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia i porównania posiadanego poziomu wiadomości ekonomicznych w czterech zróżnicowanych konkurencjach, takich jak:  test dotyczący form oszczędzania i inwestowania pieniędzy, krzyżówka z hasłami ekonomicznymi, ułożenie sloganu o oszczędzaniu oraz wskazanie sposobów osczędzania pieniędzy na co dzień.

  Celem konkursu było przygotowanie młodzieży do rozwiązywania problemów ekonomicznych życia codziennego, rozwój kreatywności i ducha przedsiębiorczości.

  I miejsce w konkursie zajęła klasa 2TH, którą reprezentowały: Paulina Topyła i Kamila Chomik, II miejsce zajęły uczennice z klasy 3Tek: Karolina Kuna i Sylwia Rybicka, III miejsce-Karolina Barszczyk i Wioletta Bartkowicz z klasy 2Tek.

  Za uczestnictwo w konkursie zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez NBP w Lublinie. Organizatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów zawodowych Pani Barbara Smerdel oraz Pani Marzena Foltyn.

  Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

  Poniżej prezentujemy przykładowe slogany promujące oszczędzanie:

  „Nie ważne jaka płaca, oszczędzanie się opłaca”

  „Oszczędzanie to jest to! Nie trać dużo,

  kupuj tanio, na wakacje starczy śmiało!”- kl.2TH

  „Masz złotówkę? Chcesz mieć sto?

  Więc oszczędzaj w PKO”

  „Chcesz mieć furę jak marzenie?

  Zbieraj kasę- chwyć marzenie!”- kl.2TEk

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram