Kolejny sukces Dawida w Olimpiadzie Ogólnopolskiej

Opublikowane 07.04.2015
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniach 31.03 – 01.04. 2015r. w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie  odbyła się XXXVIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Jest to olimpiada tematyczna, której organizatorem jest Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie. Podstawowymi celami olimpiady są rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowania wiedzą elektryczną i elektroniczną i  upowszechnienie kultury technicznej oraz nowych trendów i rozwiązań. Poza tym uczniowie mają możliwość współzawodnictwa pomiędzy sobą, zaś opiekunowie możliwość wymiany doświadczeń z nauczycielami szkół ponadgimnazjalych i ośrodków akademickich.

  Naszą szkołę reprezentowali Dawid Skomorowski kl. 2TE i Remigiusz Pietrzela kl. 3TE. W  pierwszej części zawodów uczniowie rozwiązywali test składający się z 50 pytań. Dwudziestu najlepszych przeszło do drugiej części, czyli etapu praktycznego. Wśród nich znalazł się Dawid Skomorowski. Do finału przeszło dwunastu uczniów. Dawidowi zabrakło paru punktów. Jest uczniem drugiej klasy i zapowiada, że w przyszłym roku będzie lepiej. Sam fakt, że zakwalifikował się do części praktycznej to już jego sukces. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnej edycji.

  Opiekun:
  Elżbieta Bujek

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram