Kamil Kurowski w ,,Złotej Dziesiątce” Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach

Opublikowane 16.12.2014
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Ogromnym sukcesem zakończył się dla naszego ucznia, Kamila Kurowskiego z klasy 2 TB, drugi etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach. Razem z dziesięcioma szczęśliwcami z całego okręgu lubelskiego pojedzie on 20 marca do Warszawy, gdzie odbędzie się finał konkursu.

  12 grudnia 2014 r. pięcioro uczniów z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie (Martyna Osipik, Sylwester Iżowski, Damian Wojtunik, Kamil Libera i Kamil Kurowski) przystąpiło do testu, który sprawdzał wiadomości z zakresu wiedzy o mediach, zarówno w ich współczesnym, jak i historycznym aspekcie. Pytania były niezwykle szczegółowe, wymagały znajomości wielu dat, nazwisk i terminów z zakresu dziennikarstwa.

  Podczas sprawdzania odpowiedzi przez jury konkursu, uczestnicy mieli możliwość zjedzenia obiadu w mensie KUL, uczestnictwa w warsztatach medialnych i zwiedzenia mediów lubelskich.

  Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Mediach, po raz pierwszy organizowany przez Instytut Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego przy współpracy szesnastu uczelni z całej Polski, wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych i nic dziwnego, gdyż zarówno tematyka, jak i nagrody przewidziane dla laureatów, wydają się być bardzo atrakcyjne dla młodzieży. Duża liczba uczestników zakwalifikowanych do drugiego etapu sprawiła, że poziom konkursu był bardzo wysoki, a konkurencja silna. Z 79 uczniów szkół z terenu całego województwa lubelskiego, tylko 10 będzie walczyło w kolejnym, centralnym, etapie o indeksy wybranej uczelni i cenne nagrody rzeczowe.

  Uroczyste ogłoszenie wyników stało się okazją do podziękowania wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, którzy starali się przygotować uczniów do konkursu. Wszyscy z ogromnym napięciem wsłuchiwaliśmy się w wyczytywane nazwiska ,,Złotej Dziesiątki”. Wśród zwycięzców znalazł się uczeń naszej szkoły, Kamil Kurowski z klasy 2 TB.

  Zasady konkursu są nieubłagane i tylko nieliczni mogą cieszyć się z wygranej, ale jak podkreślała prowadząca uroczystość, wszyscy mogą czuć się zwycięzcami, ponieważ mają pasję, niezwykły dar obserwacji otaczającego świata i wrażliwość, której dziś często brakuje ich rówieśnikom. Dlatego też serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

  Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.

  Galeria>>

  Opiekun konkursu: Joanna Lipska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram