Już będą wakacje...

Opublikowane 27.06.2014
Autor Urszula Martyniuk
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Po wczorajszej ulewie dziś przywitał nas słoneczny poranek podkreślający radość uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie, którzy 27 czerwca 2014 roku zgromadzili się na szkolnym placu, aby uczcić zakończenie roku szkolnego i rozpocząć długo oczekiwane, zasłużone wakacje.

  Uroczystość ta jest okazją, aby uczcić całoroczną pracę, wyróżnić najlepszych uczniów i podziękować wszystkim pedagogom za trud włożony w kształtowanie umysłów i charakterów młodego pokolenia.

  Pani Dyrektor Hanna Borzęcka rozpoczęła spotkanie przypominając, że dla uczniów, którzy dziś opuszczali szkołę, jest to tylko chwilowa przerwa na nabranie sił przed kolejnym rokiem pełnym wyzwań i obowiązków. Jest to bowiem trzecie zakończenie roku, które odbyło się w RCEZ w ostatnich miesiącach. Poprzednie były jednak pożegnaniami absolwentów, dziś to tylko czasowe rozstanie.

  Powitała także przybyłych gości, którzy skierowali do nas tak wiele miłych słów.

  Starosta Lubartowski, Pan Fryderyk Puła, życzył wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych wakacji oraz spełnienia marzeń. Przypomniał, że w życiu liczą się nie tylko wielkie pieniądze, ale także kapitał wiedzy i doświadczenia, które młodzi ludzie mają okazję zyskać w naszej szkole.

  Ksiądz Kanonik Józef Huzar uświadomił uczniom, że piękna przyroda, którą możemy podziwiać podczas wakacyjnych podróży, jest dziełem Stwórcy, który w niej objawia nam swoją miłość. Dlatego też ważne jest, abyśmy także podczas wakacyjnych zabaw i odpoczynku z szacunkiem podchodzili do naszej planety i siebie nawzajem.

  Swoją obecnością zaszczycił nas także Pan Krzysztof Romanek, brygadier  Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie, który podkreślił, jak ważne jest odpowiedzialne zachowanie podczas letniego wypoczynku, zwłaszcza relaksując się przy zbiornikach wodnych czy w drodze z podróży małych i wielkich.

  Przewodniczący Rady Rodziców, Pan Krzysztof Szysiak, nie zapomniał także o nauczycielach i w imieniu wszystkich rodziców podziękował im za trud włożony w edukację młodzieży oraz czas poświęcony na organizację wszelkich imprez kulturalnych i sportowych.

  Przedstawiciel uczniów, Kamil Kurowski, zwrócił się w imieniu całej społeczności uczniowskiej do wszystkich zebranych na naszym szkolnym placu. Podziękował gościom za miłe słowa i tegoroczną współpracę. Wyraził wdzięczność nauczycielom i wychowawcom za wsparcie i mobilizację do pracy, a także przeprosił za wszelkie wyrządzone przykrości. Nie zapomniał także zaznaczyć, że wszyscy uczniowie tworzą jakby jedną rodzinę i powinni wzajemnie troszczyć się o siebie i sobie pomagać.

  Z niezwykłą radością i dumą obserwowaliśmy wręczenie nagród za wyniki w nauce i wygrane konkursy.

  Mogliśmy także podziwiać występy wokalne młodych-zdolnych, Ani Drzewieckiej, uczennicy klasy I TH w duecie z Wiolettą Flisiak z klasy II TEK i Piotrka Głosa, ucznia klasy I TE.

  Wakacyjny nastrój udzielił się już chyba każdemu, więc przyłączając się do życzeń naszej Dyrekcji, przybyłych gości i prowadzących uroczystość, Natalii Szubertowskiej i Kamila Libery, życzymy udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

  J.L

  GALERIA>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram