Jakub Kudło zwycięzcą eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Opublikowane 27.03.2015
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Pierwsze miejsce w powiatowych eliminacjach XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” zajął Jakub Kudło - uczeń klasy trzeciej Technikum Zawodowego w zawodzie technik elektronik Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie.

  Po raz pierwszy gospodarzem eliminacji szczebla powiatowego było Starostwo. Powitania uczestników i zaproszonych gości oraz uroczystego otwarcia turnieju dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i jednocześnie Starosta Lubartowski Fryderyk Puła.

  Konkurs został przeprowadzony 26 marca 2015r. w trzech grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Eliminacje miały za zadanie wyłonić po jednej osobie z każdej grupy, która będzie reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim.

  Zwycięzca w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych w części pisemnej zdobył 24 punkty. W części ustnej, bardzo dobrze odpowiadając na 4 pytania zawarte w wylosowanym przez siebie zestawie – 11 (maksymalnie można było zdobyć 12 punktów).

  Kuba już po raz siódmy bierze udział w Turnieju Pożarniczym – w jego ostatniej edycji był finalistą etapu wojewódzkiego.

  Kuba odebrał gratulacje, nagrodę rzeczową i dyplom z rąk Starosty Lubartowskiego Fryderyka Puły oraz Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie bryg. mgr inż. Grzegorza Szyszko.

  Eliminacje wojewódzkie są przewidziane na kwiecień br.

  Galeria>>

  Eliza Gradzińska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram