Jakub Kudło finalistą etapu wojewódzkiego 37. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Opublikowane 30.04.2014
Autor Urszula Martyniuk
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) jest konkursem popularyzującym przepisy i kształtującym umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

  Organizatorem OTWP jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

  W dniu 29.04.2014r. uczeń klasy drugiej technikum w zawodzie technik elektronik Jakub Kudło wziął udział w eliminacjach wojewódzkich turnieju w Lublinie.

  Oficjalnego otwarcia konkursu dokonali: Wicewojewoda Lubelski Marian Starownik, który jest zarazem Prezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. mgr inż. Tadeusz Milewski. Koordynatorem eliminacji wojewódzkich był Tadeusz Szyszko Dyrektor Zarządu Wykonawczego OW Związku OSP RP w Lublinie. Przewodniczącym komisji sędziowskiej był bryg. Marek Dziedzic.

  Do rywalizacji na szczeblu wojewódzkim przystąpili zwycięzcy etapów powiatowych  w poszczególnych kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W trzeciej kategorii szkół ponadgimnazjalnych było 21 zawodników i zawodniczek z powiatów województwa lubelskiego.

  Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach. W eliminacjach pisemnych uczestnicy odpowiadali na pytania testowe w czasie 60 minut. Test był bardzo trudny, zawierał aż 45 pytań i po cztery odpowiedzi do wyboru. Na tym etapie Kuba zdobył 24pkt. i zajął ex aequo wysokie III miejsce.

  Następnie pięciu najlepszych uczestników z każdej kategorii przystąpiło do eliminacji ustnych, gdzie odpowiadało przed jury konkursu na wylosowane przez siebie 3 pytania zestawu. Tu Kuba zdobył 5,5pkt. oraz w dogrywce 2pkt. i ostatecznie uplasował się na III miejscu w turnieju.

  Laureatom konkursu wręczono dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe – laptopy, tablety, rowery, aparaty fotograficzne, kamery cyfrowe.

  Atrakcją przygotowaną dla uczestników turnieju był pokaz sprzętu technicznego reprezentowany przez Państwową Straż Pożarną.

  GALERIA>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram