IX Powiatowy Konkurs Pamięci Agnieszki Osieckiej

Opublikowane 27.03.2015
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Wzorem lat ubiegłych nasi młodzi artyści wzięli udział w kolejnej, dziewiątej już edycji Powiatowego Konkursu Pamięci Agnieszki Osieckiej, zorganizowanego przez Zespół Szkół w Kocku w dniach 25 - 26 marca 2015 r. Konkurs stwarza nie tylko okazję do przypomnienia sylwetki pierwszej damy polskiej piosenki, ale również daje możliwość zaprezentowania talentów naszej młodzieży szerszej publiczności. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: plastycznej, recytatorskiej i muzycznej.

  Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów:

  Anna Drzewiecka klasa 2 Technikum Zawodowego – kategoria wokalna

  Wioleta Flisiak klasa 3 Technikum Zawodowego – kategoria wokalna

  Mateusz Ogrodowski klasa 2 Technikum Zawodowego – kategoria recytatorska

  Paulina Kozieł klasa 1 Technikum Zawodowego - kategoria plastyczna.

  Poziom prezentowany przez uczestników był bardzo wysoki. Dołożyli oni największych starań, żeby zaprezentować się jak najlepiej i zachwycić publiczność oraz jury swym występem. Wszyscy zgromadzeni na widowni docenili wysiłki i talent artystów, nagradzając ich gromkimi brawami. Jury konkursowe w składzie: Pani Jolanta Tomasiewicz -  Dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie i Pan Adam Świć - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kocku, doceniło interpretację tekstów Agnieszki Osieckiej, której podjęli się nasi wychowankowie, przyznając im miejsca na podium i wyróżnienia.

  Mateusz Ogrodowski zajął I miejsce w kategorii recytatorskiej, prezentując publiczności utwory "Ballada o uczonym Balbusie i przejeżdżającym tramwaju" oraz "Z jednego ziarna".  Anna Drzewiecka  za wykonanie piosenki „Miasteczko cud” uzyskała II miejsce w kategorii wokalnej, a Wioleta Flisiak  wyśpiewała wyróżnienie, wykonując utwór „Dobranoc, Panowie”. Opiekunami uczniów biorących udział w konkursie były nauczycielki języka polskiego, panie: Edyta Konior, Agnieszka Sachar i Katarzyna Syta - Wasak.

  Galeria>>

  Agnieszka Sachar
  Katarzyna Syta - Wasak

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram