II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach

Opublikowane 18.12.2015
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Intrygujący świat mediów widziany oczyma młodych ludzi zaprezentowali w swoich pracach konkursowych uczniowie klasy 3 TB, Natalia Szubartowska, Kamil Kurowski i Kamil Libera. Ich ciekawe spostrzeżenia zaowocowały awansem do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach, który po raz drugi odbył się w gościnnych progach Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

  18 grudnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do testu, który sprawdzał wiadomości z zakresu wiedzy o mediach, zarówno w ich współczesnym, jak i historycznym aspekcie. Pytania były niezwykle szczegółowe, wymagały znajomości wielu dat, nazwisk i terminów, co jednak nie zraziło uczestników i konkurs nieprzerwanie wzbudza ogromne zainteresowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego.

  Czas potrzebny jury na sprawdzenie testu uczestnicy mogli wykorzystać na zwiedzanie Muzeum Uniwersyteckiego, obiad w mensie KUL i wysłuchanie wykładu ,,Dziennikarstwo i Pasja”  prezentowanego przez  dr W. Wcisła. My, w trakcie oczekiwania na wyniki, wybraliśmy się także na Plac Teatralny, aby podziwiać odnowiony teatr, jeden z najnowszych wytworów architektonicznych Lublina, co było ciekawym doświadczeniem dla uczniów technikum budowlanego.

  Uroczyste ogłoszenie wyników stało się okazją do podziękowania wszystkim uczestnikom i wręczenia pamiątkowych dyplomów. Uczniowie bogatsi o wiedzę i nowe doświadczenia zapowiedzieli swój udział w przyszłym roku, gdy jako maturzyści będą mogli powalczyć o indeksy na jedną z szesnastu uczelni współorganizujących konkurs. Serdecznie gratulujemy młodym pasjonatom dziennikarstwa i życzymy powodzenia oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

  Opiekun konkursu: Joanna Lipska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram