II etap Konkursu Wiedzy o Szkole i Regionie 2013

Opublikowane 08.06.2013
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • RCEZ promuje wspólnie z Lubartowskim Towarzystwem Regionalnym i Muzeum Regionalnym naszą Małą Ojczyznę

  W siedzibie Muzeum Regionalnego w Lubartowie odbył się w dniu 07.06. 2013r. II etap Konkursu Wiedzy o Szkole i Regionie zorganizowany przez nauczycieli RCEZ we współpracy z Lubartowskim Towarzystwem Regionalnym i Muzeum. Celem Konkursu było: propagowanie wiedzy o historii Ziemi Lubartowskiej, upowszechnianie wiedzy o czasach współczesnych Lubartowa i okolic, kształtowanie więzi ze swoją Małą Ojczyzną, poznawanie tradycji, kultury, obyczajów związanych z regionem, współpraca RCEZ z organizacjami i instytucjami, które w środowisku lokalnym zajmują się tematyką regionalną.

  W konkursie uczestniczyli reprezentanci klas pierwszych technikum zawodowego, wyłonieni w I etapie. Przed rozpoczęciem zmagań konkursowych uczniowie mieli możliwość obejrzenia nowej ekspozycji muzealnej pt: „Z przeszłości Lubartowa. O właścicielach miasta i kościołach lubartowskich krótka opowieść- z silva rerum wysnuta”. Wystawa poświęcona jest zbiorom Parafii św. Anny w Lubartowie, Klasztoru oo. Kapucynów w Lubartowie, Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Archiwum Państwowego w Lublinie, Muzeum Regionalnego w Lubartowie. W II etapie konkursu uczestnicy mieli za zadanie rozpoznać na podstawie rycin zabytki naszego miasta, rozwiązywali krzyżówkę o tematyce regionalnej i odpowiadali na pytania do ekspozycji muzealnej. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: pan Longin Tokarski - kierownik Muzeum Regionalnego w Lubartowie, uczeń klasy 1TB Kamil Waśkowicz oraz nauczycielki RCEZ. Uczestnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Lubartowskie Towarzystwo Regionalnie oraz płyty multimedialne.

  Wyniki konkursu:

  I miejsce- Gryczan Aneta, Augustyniak Alina – 1 TH

  II miejsce- Dawidziuk Paweł,  Jezior Mateusz- 1 TB

  III miejsce- Iwanek Agnieszka, Kusyk Katarzyna- 1 TEk

  IV miejsce- Denko Krystian, Pietrzela Remigiusz- 1 TE

  V miejsce- Stępień Karolina- 1 TH, Szymczak Bartłomiej- 1 TM

  VI miejsce- Wawruch Paweł, Tkaczyk Miłosz – 1 TM.

  Konkurs zorganizowały: p. Dorota Bułgajewska- Muzyka, p.Anna Krzych, p. Agnieszka Sachar.

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram