I etap konkursu matematycznego "Polubić matematykę”

Opublikowane 21.03.2013
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 20.03.2013 r. po raz trzeci został przeprowadzony pierwszy etap konkursu matematycznego „Polubić matematykę”. Konkurs skierowany jest do wszystkich szkół średnich znajdujących się w naszym powiecie. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów, kształtowanie u uczniów nawyków rozwiązywania zadań matematycznych oraz wprowadzenie uczestników konkursu w atmosferę matematycznej rywalizacji.

  Zadania konkursowe dotyczą funkcji i ich zastosowań, a podstawę wymagań stanowi obowiązująca podstawa programowa z matematyki dla liceum i technikum w zakresie rozszerzonym. Do konkursu przystąpiły: Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie, Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie oraz Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Stępnia w Kocku. Do kolejnego etapu konkursu przechodzi dwóch uczniów z każdej ze szkół, którzy najlepiej napisali zadania konkursowe w pierwszym etapie. Z naszej szkoły do drugiego etapu zakwalifikowali się:

  Patryk Błonka z klasy 3 TB oraz Damian Ferenc z klasy 2 TB.

  II etap konkursu (międzyszkolny) odbędzie się w kwietniu.

  Organizatorami konkursu są nauczyciele matematyki z RCEZ:
  Katarzyna Marciniak
  Luiza Matyjaszczyk-Osior
  Barbara Zalewska
  Agnieszka Włosek

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram