Finał VII edycji konkursu powiatowego ”Polubić matematykę” już za nami

Opublikowane 25.05.2018
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2022-2023

 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • Uczestników finału VII edycji konkursu powiatowego „Polubić matematykę” powitała Pani Dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie Hanna Borzęcka. Pogratulowała uczniom, którzy zakwalifikowali się do etapu międzyszkolnego i przybili do naszej szkoły, aby zmierzyć się z nowymi zadaniami.Podkreśliła fakt, że konkurs objęty został Patronatem Honorowym Starosty Lubartowskiego.

  W drugim etapie konkursu, który odbył się 24 maja 2018 roku, wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki, Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Stępnia w Kocku, Zespołu Szkół z Ostrowa Lubelskiego oraz Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie. Zadania konkursowe zaskoczyły uczniów. Nikt nie zdobył maksymalnej ilości punktów.Po raz pierwszy w historii konkursu po sprawdzeniu prac okazało się, że aż czterech uczniów zdobyło taką samą, najwyższą ilość punktów. Potrzebna była dogrywka, aby wyłonić zwycięzcę. W sudoku spróbowali swoich sił Łukasz Lipski, Filip Pydyś, Szymon Weremczuk (ZS nr2)oraz Mateusz Powałka (RCEZ). Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Łukasz Lipski. Serdecznie gratulujemy.

  Nagrody i dyplomy wręczył kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Krzysztof Krupa. Pan Krupa podkreślił jak ważna jest matematyka w życiu codziennym i jak często z niej korzystamy. Organizatorzy konkursu dziękują uczniom i nauczycielom za udział w konkursie i przemiłą atmosferę.

  K. Marciniak, L. Matyjaszczyk, B. Zalewska, A. Włosek

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram