Europejski Dzień Śniadania 2018

Opublikowane 26.04.2018
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2022-2023

 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 24 kwietnia w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Europejski Dzień Śniadania , któremu w tym roku towarzyszyło hasło „Znajdź czas na śniadanie”. Celem akcji jest zachęcenie do spożywania regularnych śniadań jako podstawowego posiłku w ciągu dnia.

  W ramach akcji uczniowie z klasy 2TE, 2TH, 2TB, 2TM, 1w wzięli udział w prelekcji połączonej z prezentacją pt. „Zasady zdrowego odżywiania się młodzieży” poprowadzonej przez dietetyk-Panią mgr inż. Izabelę Kossak. Pani dietetyk zwróciła uwagę jak istotne jest regularne spożywanie śniadań i że ma ono wpływ na kondycję intelektualną uczniów. Jest ono niezwykle istotne dla osób, które mają przed sobą egzaminy, gdyż wiąże się to ze wzmożonym wysiłkiem intelektualnym, porównywalnym do wysiłku maratończyka. W szczególności przed egzaminem nie powinno się wychodzić bez śniadania, właściwie przygotowanego to znaczy odpowiednio zbilansowanego w najważniejsze składniki. Był to cenny czas, który poszerzył wiedzę na temat tego, co zdrowe i ważne w naszej diecie i jak być świadomym konsumentem w dzisiejszych czasach.

  W ramach Europejskiego Dnia  Śniadania podczas dużej przerwy uczniowie wzięli udział w konkursie dotyczącym zdrowych produktów żywnościowych. Nagrodą był zdrowy poczęstunek w postaci kanapki, owocowego deseru lub słodkiego, ale pełnowartościowego ciasteczka.

  Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i do zobaczenia za rok.

  Katarzyna Malczewska
  Anna Pankowska - Słomka
  Barbara Zalewska

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram