Dzień Ziemi 2018

Opublikowane 30.04.2018
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2022-2023

 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • 30 kwietnia 2018 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi, któremu w tym roku towarzyszyło hasło „Koniec z plastikowymi odpadami”. Celem tej akcji jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie oraz uświadamianie jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

  Obchody „Dnia Ziemi” składają się z wielu wydarzeń organizowanych przez różne instytucje w kraju i na świecie. W naszej szkole zorganizowaliśmy Turniej Ekologiczny, składający się z konkursu wiedzy obejmujący pytania i zagadki o tematyce ekologicznej, geograficznej i biologicznej. Konkurs sprawnościowy, w którym uczniowie mogli wykazać się umiejętnością rzucania do celu i strącania butelkowych kręgli. W trakcie całego turnieju uczestnicy wykazali się zdolnościami plastycznymi i przygotowali plakaty nawiązujące do hasła tegorocznych obchodów.

  W „Dniu Ziemi” uczestniczyły klasy pierwsze, drugie i trzecie Technikum Zawodowego, a nad przebiegiem czuwała komisja w składzie: Magdalena Guz, Eliza Gradzińska, Katarzyna Malczewska, Anna Pankowska – Słomka, Barbara Zalewska.

  Uczniowie wykazali się dużą znajomością wiedzy proekologicznej i umiejętnościami plastycznymi. Mamy nadzieję, że impreza ta wejdzie już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń.

  Katarzyna Malczewska
  Barbara Zalewska

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram