Dzień Ziemi 2013

Opublikowane 22.04.2013
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 19.04.2013 uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej z klas Technikum Zawodowego (1TEK i 2TEK) oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej (2w) uczestniczyli w Obchodach Dnia Ziemi i I Ogólnopolskim Dniu Geografa, które odbyły się na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie.

  Dzień Ziemi (ang. Earth Day), znany też jako Światowy Dzień Ziemi to akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie oraz przybliżenie dzieciom i młodzieży zasady funkcjonowania naszej planety, jej współczesnych problemów, zarówno przyrodniczych, jak i społeczno-kulturowych.

  Uczniowie wzięli udział w serii wykładów dotyczących ogólnych zagadnień geograficznych oraz ciekawostek przyrodniczych m.in. „Puszki i sztućce – metale z naszego otoczenia”, „Gdzie w Polsce jest Nowy Jork czyli o zmianach nazw miejscowości”, „Lofoty – niezwykły archipelag północnego Atlantyku”, „Poleski Park Narodowy”, „Roztoczański Park Narodowy”.

  W przerwie między wykładami uczestniczy wycieczki zwiedzili Wydział NoZiGP, poznali jego strukturę i władze, a także obejrzeli wystawę skał i minerałów oraz wystawy sezonowe. Mamy nadzieję, że Obchody Dnia Ziemi będą się cieszyć corocznym zainteresowaniem naszych uczniów.

  Galeria>>

  opracowała: Edyta Kozieł

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram