Zajęcia profilaktyczne z zakresu zdrowego stylu życia

Opublikowane 28.11.2019
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 25.11.2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach informacyjno-edukacyjnych dotyczących profilaktyki HIV/AIDS z lekarzem anestezjologiem Bożeną Kasjaniuk i pielęgniarzem Piotrem Dudziakiem w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Agape z Lublina. Stowarzyszenie realizuje zadanie „Wspieranie działań profilaktycznych w zakresie problematyki HIV/AIDS” poprzez edukację skierowaną do młodzieży szkolnej. Treści przedstawione to: diagnostyka HIV, profilaktyka poekspozycyjna, zagadnienia dotyczące leczenia, dane epidemiologiczne, zagadnienia prawne odnośnie HIV/AIDS, postawy wobec obcowania z osobami zakażonymi wirusem HIV i chorymi na AIDS. Zapoznano uczniów z możliwością wykonania anonimowych badań na obecność wirusa HIV, a także z faktami i mitami na temat HIV/AIDS. Po warsztatach każdy z prowadzących specjalistów odpowiadał na indywidualne pytania zainteresowanych. Uczestnicy zajęć zweryfikowali swoją wiedzę podczas olimpiady szkolnej w dniu 26.11.2019 r. Rywalizowało 64 uczniów a najlepszymi okazały się uczennice:  z klasy 4TEk Alicja Komuń i Magdalena Podleśna, które powalczą w dniu 2.12.2019 r. w etapie rejonowym.

  W ramach działań profilaktycznych we współpracy z PCK przeprowadzono także szkolny etap XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia, m.in. przez pogłębianie wiedzy o zagrożeniach zdrowotnych oraz sposobach ochrony zdrowia, a także inicjowanie i realizowanie przez młodzież działań promujących zdrowie w środowisku lokalnym. W olimpiadzie wzięło udział 64 uczniów naszej szkoły. Najlepszy wynik  uzyskała Alicja Komuń z klasy 4TEk, która będzie reprezentować szkołę w następnym etapie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów w etapie rejonowym.

  Elżbieta Rola

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram