OKAWANGO – Magdalena Podleśna w etapie finałowym

Opublikowane 26.02.2020
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Magdalena Podleśna, uczennica czwartej klasy technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista, po raz drugi zakwalifikowała się do etapu finałowego II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej 2019/2020 - OKAWANGO.

  Zadaniem konkursu jest popularyzowanie geologii jako nauki, jej kluczowego znaczenia dla gospodarki i człowieka oraz poszerzanie wiedzy o najbliższych, ciekawych, a mimo to, mało znanych zasobach Ziemi. Aby tego dokonać uczestnicy konkursu podejmowali się napisania pracy na wybrany przez siebie temat, który dotyczył m.in. okolicznych obiektów geologicznych lub wpływu warunków geologicznych na zagospodarowanie przestrzenne. Magda przygotowała autorski projekt pod tytułem ”Lodowe skarby Powiatu Lubartowskiego”. Opisała w nim ślady zlodowaceń plejstoceńskich i skutki ich występowania.

  Prace konkursowe były sprawdzane przez wykwalifikowanych geologów. Aby awansować do drugiego etapu należało uzyskać minimum 50 pkt. Nasza uczennica uzyskała 90 pkt i obecnie z zaangażowaniem przygotowuje się do etapu finałowego. Odbędzie się on w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach pod Kielcami już 30 marca. Gratulujemy sukcesu Magdzie i życzymy powodzenia drugim etapie.

  K. Malczewska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram