ZDALNY WOLONTARIAT - czyli listy dla Fundacji Św. Mikołaja

Opublikowane 16.10.2022
Autor Dominika Gdula
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Tradycja ręcznie pisanych listów umiera? Na pewno nie u Świętego Mikołaja !
  Znając Wasze dobre serca oraz chęć niesienia bezinteresownej pomocy - wiedzieliśmy, że ta akcja jest dla Was 🙂 Zgłosiliśmy naszą szkołę do zdalnego wolontariatu, aby w okresie przedświątecznym wesprzeć Fundację "Świętego Mikołaja". Fundacja ta wspiera zdolne dzieci z niezamożnych rodzin z różnych zakątków Polski w rozwijaniu swoich talentów (przekazując dzieciom Stypendia Świętego Mikołaja) oraz wspiera biedne dzieci z Aleppo (w Syrii) oraz Mariupolu (na Ukrainie). Każdego roku w grudniu każdemu z darczyńców Fundacja wysyła listowne podziękowania. W pisaniu świątecznych listów wspierają ją wolontariusze.
  Zostań jednym z nich!

  Waszym zadaniem będzie ręczne pisanie listów z podziękowaniami do Darczyńców. Listy możecie pisać zarówno w domu, jak i w szkolnej bibliotece. W zamian Fundacja oferuje zaświadczenie o odbyciu wolontariatu w Fundacji Świętego Mikołaja wraz z liczbą przepracowanych godzin.
  Podczas pisania listów najważniejszą rzeczą jest to, żeby list był napisany starannie, jak najładniej i bezbłędnie.

  Listy należy napisać do 10 listopada 2022

  Koordynatorzy akcji: Jacek Bednarski, Justyna Atanasow, Monika Smolarz, Daniel Kisiewicz

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram