Uczniowie RCEZ w Lubartowie Bursy Szkolnej hucznie świętowali urodziny miasta

Opublikowane 29.05.2023
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Uczniowie RCEZ w Lubartowie Bursy Szkolnej hucznie świętowali urodziny miasta. Rozegrali turniej wiedzy o Lubartowie, zaśpiewali dla miasta, a nawet zatańczyli!
  Tak potrafią bawić się tylko nasi uczniowie. Z właściwą sobie inteligencją odpowiedzieli na wszystkie pytania Wielkiego Testu Wiedzy o Lubartowie. Laur zwycięstwa przypadł w udziale chłopcom z ZS nr 2 - Krystianowi Kowalukowi i Bartłomiejowi Borówce. Tuż za nimi były dziewczęta z II LO - Iza Korgól i Anna Drewienkowska. Do półfinału dotarli także Piotr Nowak i Adam Psionka z RCEZ. Wszyscy uczestnicy wykazali się nie tylko dużą wiedzą na temat naszego miasta, ale i refleksem, bo w ostatecznym rozrachunku liczył się czas poświęcony przez drużynę na odpowiedź.
  Publiczność obchodów 480 rocznicy założenia Miasta Lubartowa wtórowała brawami naszym wokalistkom Natalii Piątek (RCEZ), oraz wychowankom bursy – Dominice Brzezowskiej (RCEZ), Natalii Skrzeszewskiej (ZS nr 2) i Magdalenie Sokół (ZS nr 2) i ich skocznemu wykonaniu „W moim ogródecku” zespołu Rokiczanka. Było z przytupem, a przede wszystkim „po lubartowsku” biorąc pod uwagę repertuar i lubartowskie stroje uczennic.
  Na zakończenie wychowankowie RCEZ w Lubartowie Bursy Szkolnej pokazali, że posiadają nie lada talent aktorski w jednej z legend lubartowskich, autorstwa Andrzeja Monastyrskiego „Jak mądry chłop spod Niedźwiady wywiódł w pole głupiego diabła Kuternogę”. W roli chłopa wystąpił – Dominik Iwan (RCEZ). Diabła – Kuternogę zagrał Mikołaj Bałaban (RCEZ). Legendę przedstawili: Krystian Kowaluk (narrator), Piotr Nowak (diabeł), oraz Bartłomiej Borówka („chłop spod Niedźwiady”).
  Za pomoc w przygotowaniu uroczystości dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania, w szczególności Bartoszowi Kruczkowi (RCEZ i Aleksandrze Pietrzyckiej (ZS nr 2).
  Zwieńczeniem uroczystych urodzin Lubartowa, były życzenia z okazji historycznego Jubileuszu 480-lecia.
  „Naszemu miastu z okazji urodzin życzymy, by nadal było niepowtarzalne,
  uwielbiane przez swoich mieszkańców i rozwijało nam się pięknie i mądrze.
  Oby żyło nam się tu szczęśliwie, spokojnie i bezpiecznie.
  Pogratulujmy Mu wspaniałej, historycznej rocznicy 480-lecia!
  Niech nasze miasto wciąż kwitnie i daje nam jasną nadzieję na jutro…”

  Uczniowie i wychowankowie RCEZ w Lubartowie Bursy Szkolnej

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram