O ubezpieczeniach i o ekonomii – dwie olimpiady w RCEZ

Opublikowane 29.11.2022
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.
  22 listopada uczniowie z klas 1TEk, 3 TEk i 4TEkb wzięli udział w etapie szkolnym Ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Główną ideą konkursu jest kształtowanie przezorności ubezpieczeniowej młodzieży i uczenie solidarności międzypokoleniowej – wzajemnej odpowiedzialności wobec osób, które przynależą do innych pokoleń. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

  Podczas etapu szkolnego uczniowie rozwiązywali test, który składał się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Najwięcej punktów w tej części konkursu uzyskali : Monika Tołubińska z klasy 4 TEkb, Łukasz Buczyński z klasy 3 TEk i Anna Skomorowska z klasy 1 TEk. Na informację czy uczniowie zakwalifikują się do II tury zawodów, trzeba poczekać do 21 grudnia. Gratulujemy i życzymy im awansu do etapu wojewódzkiego.

  Olimpiad Wiedzy Ekonomicznej
  Nieco wcześniej, bo 9 listopada, grupa uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie zmagała się z zadaniami w ramach Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Tegoroczna edycja, organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, odbyła się po hasłem „W świecie rosnącej inflacji. Wymiar mikro- i makroekonomiczny”. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązanie testu, przygotowanie informacji na jeden z dwóch wskazanych tematów, a także rozwikłanie zadania z zakresu ekonomii.

  O wynikach uczniów, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu olimpiady, dowiemy się 4 grudnia.

  Info: Justyna Włosek/Mariusz Puła


  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram