„Lekcja o Funduszach Europejskich” w naszej szkole!

Opublikowane 04.11.2022
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
  Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. Idea akcji opiera się na szczegółowo zaprojektowanych scenariuszach zajęć i materiałach dydaktycznych. Nasza placówka otrzymała pakiet materiałów dydaktycznych: broszury, upominki dla uczniów, gry planszowe, a także konspekt lekcji, na podstawie których przeprowadzone zostały ciekawe i niekonwencjonalne zajęcia w klasach 1TEk i 3TEk.
  Uczniowie poprzez grę planszową i materiały edukacyjne zrozumieli, czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznali się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzieli się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

  Justyna Włosek - nauczyciel przedmiotów zawodowych ekonomicznych

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram