Obchody Dni Języków Obcych w naszej szkole

Opublikowane 04.11.2021
Autor Ilona Puła
Kategorie:
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W związku z obchodami Dni Języków Obcych w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej odbyła się gra terenowa oraz lekcja otwarta ,, Festiwal Dyni” .

  Dnia 26 października w naszej szkole można było zobaczyć biegających uczniów z zamyślonym, ale radosnym wyrazem twarzy. Powód był nietypowy, ponieważ z okazji Europejskiego Dnia Języków zorganizowana została gra terenowa w której udział brali uczniowie klas 1TB, 1TEk, 3T(H)Ekb, 1B, 2TH i 4TH pod czujnym okiem nauczycieli języków obcych. Celem gry było odnalezienie pytań powiązanych z językiem ukrytych na terenie szkoły przy pomocy zagadek napisanych w języku angielskim i niemieckim. Uczniowie musieli działać szybko, ponieważ dla drużyny, która pierwsza odpowiedziała poprawnie na największą ilość pytań czekały oceny.

  „Enjoy the painting on the wall. Beneath the eagle for which many have fought”- czy Ty wiedziałbyś gdzie szukać?

  Dnia 02.11.20211 roku odbyła się lekcja otwarta “ Festiwal Dyni” przygotowana przez nauczycielkę języka angielskiego panią Magdalenę Kukla-Krzyżanowską. Uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzi dynia i dlaczego jest tak popularna na świecie. Następnie obejrzeli krótki film o festiwalu dyni w Wielkiej Brytani. Po krótkim quizie wszyscy delektowali się przysmakami. Ciasta, ciasteczka, babeczki oraz inne przysmaki dyniowe były przygotowane przez klasę 4 Tb - opiekun pani Edyta Kozieł. Co więcej uczniowie podzielili się z nami przepisami tych pyszności w języku angielskim. Podczas lekcji odwiedziła nas również  pani Justyna Atanasow, która podzieliła się  z nami kilkoma bardzo ciekawymi  informacjami na temat popularności dyni we Włoszech ,,Grazie” !

  Mamy nadzieję, że ta lekcja przybliży młodzieży walory spożywcze i odżywcze tego wspaniałego warzywa oraz wzbogaci słownictwo angielskie.

  Zagadki oraz pytania przygotowali nauczyciele- Łukasz Bzowski, Monika Magoń, Emilia Dybała- Kozak i Marta Wronowska, miejsca na zagadki Dorota Mazur. Za organizację gry odpowiadał Michał Siwek.

  Magdalena Kukla-Krzyżanowska
  Michał  Siwek

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram