Wernisaż wystawy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich z okazji jubileuszu działalności na Lubelszczyźnie

Opublikowane 09.06.2021
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 9 czerwca 2021 roku uczniowie klasy 1 TH uczestniczyli w wernisażu wystawy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich z okazji 85-lecia działalności na Lubelszczyźnie zorganizowanym w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Wystawę okolicznościową otworzyli Starosta Lubartowski Pani Ewa Zybała, Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej Pani Ariadna Ewa Zalewska oraz przedstawiciel Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie i członek SBP Pan Grzegorz Winnicki, który zaprezentował poszczególne części objazdowej wystawy okolicznościowej. Przedstawione zostały najważniejsze fakty z wieloletniej historii działalności organizacji lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz sylwetki osób związanych ze Stowarzyszeniem na terenie województwa lubelskiego. W dalszej części wystawy omówione zostały działania cykliczne organizowane przez SBP w zakresie upowszechniania kultury i czytelnictwa w kraju i zagranicą.

  Wystawę można oglądać w Starostwie Powiatowym przez najbliższy tydzień, a potem wyruszy ona w drogę po bibliotekach gminnych Lubelszczyzny.  Zachęcamy do zwiedzania.

  Zdjęcia udostępnione przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie.

  Ilona Puła
  Marzena Foltyn

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram