VI Edycja Tygodnia Bezpieczeństwa

Opublikowane 17.05.2019
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 16.05.2019r nauczyciele z naszej szkoły o profilu budowlanym brali udział w spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa na budowie. Głównym organizatorem imprezy była  Okręgowa Inspekcja Pracy w Lublinie we współpracy z Porozumieniem dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Spotkanie miało miejsce na terenie budowy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie.

  Hasło tegorocznej edycji to: "Nie idź na skróty. Nigdy!". Hasło to jest konsekwencją licznych wypadków, które mają miejsce na placu budowy podczas prac budowlano - remontowych. Tematyka spotkania poświęcona była "Bezpieczeństwu i Higieny Pracy podczas prowadzenia prac na wysokości". Celem wydarzenia było kształtowanie świadomości zagrożeń występujących w środowisku pracy, jak również podniesienie poziomu wiedzy w zakresie bezpiecznych warunków pracy podczas wykonywania prac na wysokości. Podczas seminarium inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy przedstawili zagadnienia związane z zagrożeniami dla życia i zdrowia pracowników występujących podczas prac budowlanych, z przykładami konkretnych wypadków zaistniałych na terenie naszego województwa w ostatnim okresie. Po zakończonych wykładach na terenie budowy odbyły się pokazy straży pożarnej z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu do przeprowadzenia akcji ratowniczej. Uczestnicy spotkania mieli również okazję zaktualizowana wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na terenie budowy odbyły się również pokazy sprzętu budowlanego firmy Hilti niezbędnego do prac budowlanych i montażowych.

  Magdalena Kondrat
  Mariusz Borzęcki

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram