Zakończenie roku szkolnego maturzystów 2017/2018

Opublikowane 30.04.2018
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 27.04.2018 r. – na siedem dni przed rozpoczęciem egzaminów maturalnych - w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego najstarszych klas Technikum Zawodowego i I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Dla absolwentów to zawsze podniosły moment. Oto stają przed Dyrekcją, swoimi wychowawcami i nauczycielami jako młodzi, ale już pewni siebie i przygotowani do dorosłego życia ludzie. Powagi zawsze dodają zebrani, szanowni goście. W tym roku zaszczycił swoją obecnością Starosta Powiatu Lubartowskiego Pan Fryderyk Puła. Mówił on o odpowiedzialności za podejmowanie samodzielnych decyzji - tych związanych z dalszą edukacją jak i tych związanych z pracą i życiem prywatnym. Zauważył – wspominając o Konstytucji Trzeciego Maja - że to współczesna młodzież decyduje o tym, jakie będzie polskie społeczeństwo. Starosta życzył sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji celów. W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć, że ciepłe słowa popłynęły od Pani Dyrektor Hanny Borzęckiej, której dobro uczniów leży zawsze na sercu. Wspominali o tym - zabierający głos w imieniu wszystkich absolwentów - reprezentanci. To z ich ust popłynęły słowa podziękowania: za zapewnianie bezpieczeństwa i wspieranie podczas całego okresu edukacji - skierowane do Dyrekcji, za troskę w wychowaniu – skierowane do wychowawców, za trud przekazywania wiedzy – skierowane do nauczycieli. Widać było, że niejednemu zakręciła się łezka w oku… nie wywołana bynajmniej promieniami kwietniowego słońca. Na koniec warto wspomnieć, że nie tylko słowa krzepiły absolwentów, ale także nagrody rzeczowe, które otrzymali za najlepsze wyniki w nauce i za zaangażowanie w pracę na rzecz szkolnej społeczności.

  W tym miejscu pozostaje nam życzyć absolwentom powodzenia na egzaminach maturalnych, a potem trafnych wyborów i wielu sukcesów.

  Opracowały: Iwona Mocior, Katarzyna Syta - Wasak

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram