Wycieczka klasy 1 TE do Lublina

Opublikowane 13.12.2011
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Integracji ciąg dalszy… - wycieczka klasy I TE do Lublina

  W dniu 12.12.2011 (poniedziałek) wraz z naszą wychowawczynią, Edytą Kozieł, uczestniczyliśmy w wycieczce do Lublina. Celem naszej „wyprawy” było Państwowe Muzeum na Majdanku oraz projekcja filmu „80 Milionów” w Cinema City.

  Nasza wycieczka rozpoczęła się o godzinie 8.00 wyjazdem spod naszej szkoły. Najpierw pojechaliśmy do muzeum, gdzie zwiedziliśmy wystawę „Oskarżenie – Polacy więzieni na Majdanku w listach swoich bliskich” oraz teren muzeum. Państwowe Muzeum na Majdanku (PMM) powstało w listopadzie 1944 r. na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Jest instytucją podległą bezpośrednio Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzeum prowadzi działalność wystawienniczą, edukacyjną i naukową. Misją Muzeum jest pielęgnowanie pamięci i rozwijanie edukacji historycznej o okupacji niemieckiej na Lubelszczyźnie podczas II wojny światowej, w szczególności poprzez upamiętnianie ofiar, ochronę obiektów oraz dokumentowanie historii obozu koncentracyjnego na Majdanku.

  Kolejnym etapem wycieczki było kino, w którym obejrzeliśmy polski film „80 milionów” przedstawiający okres wczesnych lat 80-tych tuz przed stanem wojennym. Film bardzo nam się podobał. Oprócz tego, znaleźliśmy też trochę czasu na przerwę obiadową. Wycieczkę uważamy za udaną!

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram