Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Opublikowane 01.09.2014
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Pierwszy dzień września to moment, w którym - z niejednej szkoły – słychać donośnie rozlegający się dźwięk dzwonka. Tak było też w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie. Na uroczystości inauguracyjne przybyła Dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie. Warto podkreślić, że dzisiejsze obchody były wyjątkowe, bo przypadły dokładnie w 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Na początku nastąpiło powitanie zebranych. Następnie głos zabrała – jak zawsze uśmiechnięta - pani dyrektor Hanna Borzęcka. Pani Dyrektor skierowała ciepłe słowa pod adresem uczniów Technikum Zawodowego, Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 i słuchaczy  I Liceum  Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Z kolei życzenia związane z nowym rokiem szkolnym złożyli szanowni goście. Jako pierwszy przemawiał wieloletni przyjaciel szkoły – ksiądz kanonik Józef Huzar. Nawiązywał do wydarzeń historycznych i politycznych, podkreślał jednocześnie rangę wiedzy w życiu każdego człowieka. W dalszej kolejności mieliśmy szansę wysłuchać  treści listu okazjonalnego skierowanego przez Marszałka Województwa Lubelskiego - Sławomira Sosnowskiego, a odczytanego przez reprezentanta Urzędu Marszałkowkiego, absolwenta naszej szkoły - pana Krzysztofa Paśnika. Pojawiły się w nim słowa kierowane pod adresem nauczycieli – były to życzenia realizacji celów wychowawczych i edukacyjnych oraz podziękowania za poświęcenie i trud włożone w pracę. W liście pojawiły się też słowa  adresowane do uczniów – zapewnienie, że szkoła jest przygodą pozwalającą zrozumieć siebie i świat. Trzeba zaznaczyć, że o świecie, o sytuacji politycznej  i historycznej Europy wspomniał Starosta Powiatu Lubartowskiego – pan Fryderyk Puła. Mówił o trudnych wyborach, życzył powodzenia maturzystom i nazwał „szczęściarzami” tych, którzy zaczynają edukację. Starosta wskazywał  absolwentów naszej szkoły, podawał konkretne przykłady przemawiające za korzyściami płynącymi z wyboru szkoły dającej wykształcenie zawodowe. Zapowiadał także rozwój placówki. Na koniec do życzeń osiągnięcia sukcesów i realizacji celów dołączył się Przewodniczący Rady Rodziców – pan Krzysztof Szysiak.

  Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas.

  Galeria>>

   

  Opracowała Iwona Mocior

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram