Nauka i sztuka razem w Centrum Nauki Kopernik

Opublikowane 16.04.2012
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 13.04.2012 klasy 1TM, 1TE i 1ULOD”B” Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. O godzinie 10.00 dotarliśmy do Warszawy, gdzie naszym pierwszym punktem zwiedzania było Centrum Nauki Kopernik. Misją Centrum Nauki jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się oraz inspirowanie dialogu społecznego na temat nauki.

  Obejrzeliśmy ponad 350 eksponatów w sześciu tematycznych kategoriach - zaawansowane technologie i multimedia, ale też proste rozwiązania, często oparte są na wynalazkach sprzed wielu lat. Samodzielnie testowaliśmy, jakie są możliwości ludzkiego organizmu, poszukiwaliśmy odpowiedzi, czy wpływamy na otaczający nas świat, graliśmy na laserowej harfie oraz sprawdzaliśmy czy wygodniej leży się na piłkach czy gwoździach. Odwiedziliśmy również Planetarium, gdzie obejrzeliśmy film 3D „Niebo Kopernika” w bardzo nowoczesnym, multimedialnym przekazie. Następnie pojechaliśmy na krótką wizytę do Sejmu RP, gdzie poznaliśmy zasady funkcjonowania Sejmu oraz jego zadania, szczególnie w zakresie ustawodawstwa. Postanowiliśmy skorzystać również z pięknej pogody i pójść na spacer do parku przy Muzeum Wojska Polskiego, w którym podziwialiśmy sprzęt ciężki Wojska Polskiego i armii obcych.

  Opracowanie: Edyta Kozieł, Luiza Matyjaszczyk – Osior

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram