Nasi uczniowie wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie Historyczno- Literackim o Żołnierzach Wyklętych

Opublikowane 05.03.2013
Autor Ilona Puła
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Ogólnopolski konkurs historyczno-literacki poświęcony był bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

  W konkursie wyróżnione zostały dwie prace naszych uczniów, praca Kamila Waśkowicza z klasy 1 Technikum Budowlanego oraz Grażyny Szymczak z klasy 3 Technikum Ekonomicznego. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie eseju-wspomnień o Żołnierzach Wyklętych zgodnego z prawdą historyczną lub przedstawienie wspomnień kombatanta. Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć naszych uczniów, którzy znaleźli się w znamienitym gronie uczniów liceów ogólnopolskich z Malborka, Legnicy, Łęcznej czy Koźmina Wielkopolskiego. Opiekunem prac uczniów była pani Dorota Bułgajewska- Muzyka.

  Uroczyste podsumowanie konkursu, połączone z wręczeniem nagród i okolicznościowymi przemówieniami, odbędzie się 12 marca 2013 roku o godz. 11:00 w Trybunale Koronnym w Lublinie.

  Organizatorami konkursu byli: Fundacja im. Kazimierza Wielkiego oraz Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie i IV Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie. Konkurs odbył się pod patronatem związków kombatanckich, mediów oraz znamienitych instytucji państwowych: m.in. Lubelskiego Kuratora Oświaty, Instytutu Pamięci Narodowej O/Lublin, Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublina.

  Więcej informacji>>

  Dorota Bułgajewska-Muzyka

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram