II Wojewódzki Konkurs Poprawności Językowej- etap szkolny

Opublikowane 05.03.2014
Autor Urszula Martyniuk
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • „Mówię i piszę po polsku”

  „Chodzi mi o to, aby język giętki
  Powiedział wszystko, co pomyśli głowa…”

  Juliusz Słowacki

  Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie podjęli wyzwanie rywalizacji o tytuł mistrza języka polskiego i przystąpili do II Wojewódzkiego Konkursu Poprawności Językowej.

  Celem konkursu jest propagowanie posługiwania się poprawną polszczyzną w ojczystym języku wśród młodzieży oraz motywowanie do poszerzania wiedzy i zdobywania umiejętności. Nad konkursem patronat objęli: Katedra Języka Polskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Lubelski Kurator Oświaty.

  Etap szkolny konkursu odbył się w naszej szkole 27 lutego 2014r. Eliminacje  polegały na przeprowadzeniu dyktanda i rozwiązaniu testu z zakresu poprawności ortograficzno-językowej. Twórcy tekstu nie szczędzili trudnych słów, z którymi uczniowie świetnie sobie poradzili.  Szkolni mistrzowie poprawności językowej rywalizowali ze sobą, rozwiązując również różnorodne zadania sprawdzające wiadomości z zakresu ortografii, interpunkcji i kultury języka. Do tego etapu przystąpiło 15 uczniów z klas Technikum Zawodowego i jedna uczennica z 1 Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Konkurs został przeprowadzony przez nauczycieli języka polskiego: panią Iwonę Mocior i panią Joannę Lipską.

  Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Damian Zarębski z klasy 2 TB i Katarzyna Paśnik z klasy 2 TH. Etap ten odbędzie się 27 marca 2014 r. w I Liceum  Ogólnokształcącym w Krasnymstawie.

  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

  Źródło: Regulamin konkursu.

  Opracowanie: EK

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram