Dzień Matematyki 2018

Opublikowane 21.03.2018
Autor Ilona Puła
Kategorie:
  • Brak kategorii
 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • 20 marca 2018r. w naszej szkole odbył się „Szkolny Dzień Matematyki”. Został on zorganizowany przez nauczycieli matematyki RCEZ w Lubartowie z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem przez Ministra Edukacji Narodowej. Dzień Matematyki skierowany jest do wszystkich uczniów nawet tych, którzy nie przepadają za matematyką. Celem konkursu było pokazanie, że matematyka może być interesująca, prosta, przydatna podczas lekcji z innych przedmiotów oraz, że nie da się bez niej żyć i dlatego warto się jej uczyć. Rozwiązywanie zadań ma sprawiać przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania konkursowe nie wymagały wiedzy matematycznej - wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Tegorocznym zadaniom konkursowym towarzyszyło hasło „Matematyka od kuchni”.

  W międzyklasowym turnieju matematycznym wzięły udział trzyosobowe reprezentacje z klas drugich i trzecich technikum zawodowego. Rywalizacja była bardzo zacięta. Wszystkie zespoły prezentowały wyrównany poziom. Zwyciężyła reprezentacja z klasy 2TE.  Nagrodzono zwycięski zespół, a pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. W zmaganiach z zadaniami uczestników konkursu gorącym dopingiem wspierali uczniowie klasy 1TM i 1TEk.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i do zobaczenia za rok.

  Nauczyciele matematyki RCEZ

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram