16 LAT TEMU JAN PAWEŁ II „POWRÓCIŁ DO DOMU OJCA”

Opublikowane 30.03.2021
Autor Elżbieta Mizio
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Święty Jan Paweł II zmarł w sobotę – 2 kwietnia 2005 roku (jest to dzień maryjny), w wigilię Niedzieli Święta Miłosierdzia Bożego, które sam wprowadził do kalendarza Kościoła, o godzinie 21:37, mając prawie 85 lat oraz 59 i pół roku kapłaństwa. Pontyfikat tego 264 następcy św. Piotra trwał 26 lat, 5 miesięcy i 16 dni i był trzecim co do długości w historii papiestwa - po św. Piotrze i Piusie IX. Papież Franciszek dokonał kanonizacji Jana Pawła II 27.04.2014 roku. Na datę liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II wybrano 22 października - rocznicę uroczystej inauguracji pontyfikatu.
  Jak będą wyglądać tegoroczne obchody rocznicy śmierci św. Jana Pawła II w Watykanie?
  Tradycją wśród wiernych, głównie Polaków z Rzymu, pozostały doroczne rocznicowe spotkania na placu Świętego Piotra w godzinie śmierci papieża. To przywołanie modlitw, jakie trwały tam w ostatnich dniach życia św. Jana Pawła II i po jego śmierci 2 kwietnia 2005 roku.
  W nadzwyczajnych okolicznościach z powodu pandemii Covid-19, minie 16. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. O godz. 21.37 - godzinie śmierci papieża, na placu Świętego Piotra odbędzie się Droga Krzyżowa pod przewodnictwem papieża Franciszka. Poprzez udział w transmitowanej przez telewizję Drodze Krzyżowej, będzie można oddać hołd Świętemu Papieżowi.
  W naszej szkole z okazji tej rocznicy została przygotowana okolicznościowa wystawa poświęcona temu Wielkiemu Rodakowi.


  Nauczyciele katecheci

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram