1 grudnia 2020 roku odszedł od nas na zawsze nasz przyjaciel, współpracownik, nauczyciel, trener i wychowawca młodzieży Leszek Sienkiewicz.
Leszek Sienkiewicz całe swoje życie zawodowe związał z Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie. W 1986 roku ukończył studia w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie Wydział Zamiejscowy w Białej Podlaskiej. W 1985 roku podjął pracę jako nauczyciel wychowania fizycznego w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej. Był pełnym pasji i charyzmy nauczycielem, trenerem, wychowawcą, pedagogiem. Był pasjonatem sportu, trenowani przez niego uczniowie wielokrotnie zajmowali czołowe miejsca w zawodach sportowych różnych szczebli. Był organizatorem Mistrzostw Powiatu w tenisie stołowym i unihokeju. Leszek Sienkiewicz dał się poznać jako organizator imprez sportowych o zasięgu ogólnopolskim - wspólnie z MKL „Nefryt” organizował cykliczne Biegi Lewarta. Współpracował z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym organizując imprezy sportowe w ramach „Licealiady”.
Jego praca była doceniana i wyróżniana przez dyrekcję szkoły – wielokrotnie otrzymywał nagrody dyrektora szkoły, był nagrodzony Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Brązowym Krzyżem Zasługi. Był szanowanym, cenionym i lubianym przez wszystkich uczniów i rodziców nauczycielem, autorytetem dla wielu swoich wychowanków.
Leszek Sienkiewicz był członkiem NSZZ Solidarność, przez dwie kadencje pełnił funkcję przewodniczącego Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej, był członkiem Rady Oddziałowej NSZZ Solidarność, członkiem Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Regionu Środkowo - Wschodniego. Był współorganizatorem corocznych Biegów Solidarności organizowanych dla uczczenia wydarzeń "Lubelskiego Lipca '80".
Pasją Leszka był też śpiew. Występował w Męskiej Grupie Wokalnej Chórtownia, z którą nagrał kilka płyt.
Dla nas był wspaniałym przyjacielem, serdecznym kolegą, niezwykle sympatycznym, ciepłym, życzliwym, zawsze skorym do pomocy, a przy tym pełnym skromności i pokory człowiekiem, który zawsze starał się służyć wsparciem tam, gdzie było ono potrzebne.
Drogi Leszku, dziękujemy Ci za to, że byłeś z nami, za Twoje zawsze pogodne usposobienie, za życzliwość wobec wszystkich. „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci...” - napisała Wisława Szymborska. Drogi Leszku, „nie wszystek umrzesz”, będziesz żył w naszej pamięci na zawsze!
Społeczność szkolna