Finał AKCJI „ZNICZ 2013”

Email Drukuj PDF

Dnia 4 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz klasa 4 Technikum Ekonomicznego pod opieką wicedyrektorów pani Elżbiety Roli i pana Zbigniewa Zarzyckiego oraz opiekuna SU Magdaleny Guz, udali się na lubartowski cmentarz, aby uczcić pamięć zmarłych pracowników naszej szkoły. Wyjście to było zakończeniem prowadzonej przez ubiegły tydzień zbiórki zniczy i świeczek w ramach akcji „Znicz”.

Ten wyjątkowy dzień był okazją do wspomnień. Wicedyrektor Zbigniew Zarzycki przypominał sylwetki zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły, podkreślając ich szczególny wpływ na rozwój i funkcjonowanie placówki. Na ich nagrobkach zapalono znicze pamięci. Wspomnieliśmy też, zmarłą w tym roku, panią Marię Zbiciak, wieloletnią nauczycielkę religii w naszej szkole. Spotkaniu towarzyszyła atmosfera refleksji na temat kruchości życia i nieuchronności śmierci, konieczności pielęgnowania pamięci o tych, którzy odeszli. Uczniowie RCEZ uczcili też pamięć bohaterów poległych w obronie Ojczyzny, a których szczątki spoczywają na lubartowskim cmentarzu.

 

„Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...”

Galeria>>

Magdalena Guz