Samorząd Uczniowski

Rada Samorządu Uczniowskiego 2020/2021

Email Drukuj PDF

We wrześniu 2020 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W związku z tym, że czas zakończenia wyborów i liczenia nałożył się z praktykami klas III technikum, zebranie nowej Rady Samorządu Uczniowskiego mogło odbyć się dopiero 22 października, po zakończonych praktykach. 
W związku z zaistniałą sytuacją związaną z COVID-19 uczniowie spotkali się w formie zdalnej poprzez platformę Google Meet. Celem spotkania było zapoznanie się nowych członków ze sposobem działania samorządu, omówienie najważniejszych spraw oraz przede wszystkim ustalenie stanowisk. W skład nowej Rady Samorządu Uczniowskiego wchodzą:

Przewodniczący:

Oliwia Karczmarz  kl. 3TEk

Wiceprzewodniczący:

Karolina Bartkowicz kl. 3TEk

Jakub Czarnecki kl. 2a

Sekretarz:

Iwona Grzeszczak kl. 2THEka

Pozostali członkowie:

Adriana Stasiak kl. 2THEkb

Dawid Koc kl. 2TEMb

Michał Madejski kl. 2TBb

Agnieszka Włosek kl. 2TBb

Maciej Błaszczak kl. 2m

Patryk Prandl kl. 1a


Akcja „MIŚ” 2019/2020

Email Drukuj PDF

Jak co roku Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę maskotek i zabawek dla dzieci w ramach akcji „Miś”. W dniu 21 lutego młodzież naszej szkoły przekazała zebrane dary dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Firleju. Nasi uczniowie: Oliwia Karczmarz i Karolina Bartkowicz z kl. 2TEk, Mateusz Boguszewski z kl. 3 TM, Anna Dawidziuk, Kacper Gruba i Kacper Pawłowski z kl. 4TB przy akompaniamencie Kacpra Sienkiewicza z kl. 3w, zaprezentowali krótki występ artystyczny. Wychowankowie Ośrodka chętnie włączyli się we wspólne śpiewanie.

Dziękujemy serdecznie uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za udział w naszej akcji i zapraszamy ponownie już za rok.

Samorząd Uczniowski

Galeria>>


Uczniowie naszej szkoły pomagają Rodakom na Wschodzie

Email Drukuj PDF

Już po raz kolejny przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili  zbiórkę produktów spożywczych w ramach jubileuszowej XX edycji akcji „Polacy – Rodakom” organizowanej przez Stowarzyszenie „Przeszłość – Przyszłości”.

Dary zostały przekazane przedstawicielom Stowarzyszenia, którzy przygotują paczki świąteczno – noworoczne. Biało-czerwone paczki trafią do polskich rodzin mieszkających na Ukrainie i Białorusi, które są w trudnej sytuacji materialnej. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy zaangażowali się w naszą akcję serdecznie dziękujemy.

Samorząd Uczniowski


Akcja „Znicz” 2019

Email Drukuj PDF

Samorząd Uczniowski RCEZ w dniach 21  – 31 października 2019 roku przeprowadził zbiórkę zniczy w ramach akcji „Znicz”. Jest to corocznie organizowana akcją, w której dzięki dużemu zaangażowaniu młodzieży, zbierana jest duża ilość zniczy. W dniu 12 listopada przedstawiciele SU udali się na lubartowskie cmentarze, aby zapalić znicze na grobach nauczycieli i pracowników szkoły. Pan wicedyrektor Zbigniew Zarzycki przypominał sylwetki zmarłych nauczycieli, podkreślając ich zaangażowanie w pracę z młodzieżą oraz wpływ na funkcjonowanie naszej szkoły. Uczniowie zapalili znicze na pomnikach bohaterów poległych w obronie naszej Ojczyzny.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji.

Samorząd Uczniowski

Galeria>>


Światowy Dzień Walki z Głodem 2019

Email Drukuj PDF

Wydawać by się mogło, że żyjąc w kraju, gdzie corocznie wyrzuca się do śmieci ponad 9 mln ton jedzenia, problem ubóstwa i niedożywienia nas nie dotyczy. Nic bardziej mylnego. Wiele polskich rodzin cierpi z powodu ograniczonego dostępu do artykułów żywnościowych, ze względu na brak środków finansowych na ich zakup. Największymi ofiarami głodu w Polsce i na świecie są dzieci.

Znalezione obrazy dla zapytania dzień wali z głodemŚwiatowy Dzień Walki z Głodem, obchodzony corocznie 16 października, to akcja Polskiego Czerwonego Krzyża, która ma na celu przeciwdziałanie marnowaniu żywności oraz przypomnienie społeczeństwom o problemie niedożywienia w skali  globalnej. Tradycyjnie do akcji włączyli się również uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie.  Członkowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką nauczycieli podczas przerw sprzedawali pączki, drożdżówki i ciastka, z których dochód przekazany został Stowarzyszeniu Alwernia na pomoc dla potrzebujących. Młodzież i nauczyciele naszej szkoły bardzo chętnie wsparli to szczytne przedsięwzięcie, za co serdecznie dziękujemy. Słodkości zostały ofiarowane przez Piekarnię Oskroba, Piekarnię Bigoraj oraz Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe ,,Best” Lubartów.

Każdy z nas ma wpływ na sytuację żywieniową na świecie. To, ile kupujemy, a przede wszystkim ile żywności wyrzucamy, przyczynia się do wzrostu konsumpcji, a tym samym cen, co powoduje ograniczenie możliwości zakupu produktów żywnościowych przez uboższe społeczności. Pamiętaj, Twój wybór ma znaczenie!!!

Joanna Lipska
Anna Pankowska-Słomka

Galeria>>


Strona 1 z 14