Konkurs Powiatowy "Polubić Matematykę"

o

Drugi etap siódmej edycji konkursu powiatowego „Polubić matematykę” odbędzie się 24 maja 2018 roku w sali numer 15.

Program konkursu:

8.30–8.40 – powitanie uczestników i zaproszonych gości

8.40–9.40 – rozwiązywanie zadań konkursowych

9.40–10.10 – sprawdzenie prac konkursowych

10.10–10.20 – wybranie zwycięzcy

10.20–10.40 – rozdanie nagród

Z naszej szkoły udział biorą Jakub Walaszek z klasy 3TEk oraz Mateusz Powałka z klasy 3 TB.

 

Dnia 10 kwietnia 2018 roku w naszej szkole po raz siódmy odbył się pierwszy etap konkursu powiatowego „Polubić matematykę”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się w naszym powiecie. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych, kształtowanie nawyków rozwiązywania zadań matematycznych oraz wprowadzenie uczestników konkursu w atmosferę matematycznej rywalizacji.

W konkursie wzięło udział trzynastu uczniów z klas drugich i trzecich technikum zawodowego, którzy zmierzyli się z czterema zadaniami dotyczącymi funkcji i ich zastosowań. Do drugiego, międzyszkolnego etapu, zakwalifikował się Powałka Mateusz z klasy 3TB oraz Walaszek Jakub z klasy 3TEk.

Szczegółowe wyniki konkursu dostępne są u nauczycieli uczących matematyki w danej klasie. Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom za udział w pierwszym etapie konkursu i gratulują wyników.

Organizatorzy

 

W roku szkolnym 2017/2018 pierwszy etap konkursu odbędzie się 10 kwietnia 2018 roku. Etap finałowy zaplanowany został na drugą połowę maja 2018 roku.

W tym roku szkolnym konkurs został objęty Honorowym Patronatem Starosty Lubartowskiego. Organizatorzy zachęcają do zapoznania się z regulaminem konkursu. Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie zainteresowani udziałem w konkursie proszeni są o zgłoszenie się do nauczycieli matematyki.