Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego w naszej szkole

Email Drukuj PDF

W tym roku lekturą Narodowego Czytania była powieść Stefana Żeromskiego – Przedwiośnie. Jest to książka zaliczana do najważniejszych polskich powieści politycznych. Akcja rozgrywa się w Baku, Moskwie, Charkowie, następnie w szlacheckim dworku Nawłoć oraz w folwarku w Chłodku, by zakończyć się w Warszawie. Tło historyczne opowieści to I wojna światowa, rewolucja październikowa, odzyskanie przez Polskę niepodległości, wojna polsko-bolszewicka, ale także zamieszki krakowskie 6 listopada 1923. W naszej szkole czytanie Przedwiośnia odbyło się w czwartek 27 września 2018 roku w czytelni szkolnej biblioteki. Czytali uczniowie klas technikum, branżowej szkoły oraz nauczyciele. Uczestnicy czytali kolejno wybrane fragmenty powieści. Imprezie towarzyszyła mała foto wystawa przedstawiająca wydarzenia opisane w powieści. Organizatorem akcji była biblioteka szkolna.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne czytanie.

Wanda Michalak

Galeria>>