Filmoteka szkolna
Dodane przez plaxsimo dnia Styczeń 20 2009 11:53:43

U W A G A

Informujemy, że w bibliotece szkolnej znajdują się płyty z zakresu Edukacji Artystycznej. Jest to projekt Filmoteka Szkolna. Składa się na niego pakiet filmów zawierający wybitne i istotne dzieła polskiego kina oraz prace najwybitniejszych dokumentalistów. Poniżej znajduje się wykaz tytułów filmów.


Treść rozszerzona

FILMOTEKA SZKOLNA – wykaz tematów

1. KINO MYŚLI – „Struktura kryształu” (1969)(74’), „Tango” (1980)(8’);

2. MORALNOŚĆ KAMERY – „Nienormalni” (1990)(75’), „Z punktu widzenia nocnego portiera”(1977)(16’);

3. OBSERWACJE CODZIENNOŚCI – „Cześć Tereska” (2000)(86’), „Rodzina człowiecza” (1966)(24’);

4. KADRY PAMIĘCI – „Jak być kochaną” (1962)(97’), „…Portret własny” (1987)(20’);

5. OBRAZY MAGICZNE – „Historia kina w Popielawach” (1998)(96’), „Oczy urocze” (1977)(41’);

6. FILMOWE PRZYPOWIEŚCI – „Żywot Mateusza” (1967)(76’), „Schody” (1968)(7’), „Arka” (2007)(8’);

7. SIŁA SYMBOLU – „Popiół i diament” (1958)(98’), „Krótka historia jednej tablicy” (2005)(5’), „Chleb” (2003)(10’);

8. METAFORY PRAWDY – „Wszystko może się przytrafić” (1995)(40’), „Szczurołap” (1986)(20’), „Siedem kobiet w różnym wieku” (1978)(15’);

9. MÓWIĆ NIE WPROST – „Rejs” (1970)(67’), „Urząd” (1966)(5’);

10. BEZ KOMENTARZA? – „Defilada” (1989)(60’), „Egzamin dojrzałości” (1979)(16’);

11. ROZDROŻA HISTORII – „Człowiek z marmuru” (1976)(153’), „Dokąd” (1990)(16’);

12. ZAPISY PRZESZŁOŚCI – „Usłyszcie mój krzyk” (1991)(47’), „Fotoamator” (1998)(56’);

13. WOKÓŁ NARODOWYCH STEREOTYPÓW – „Eroica” (1957)(80’), „Ostry film zaangażowany” (1979)(7’);

14. GORZKI ŚMIECH – „Zezowate szczęście” (1960)(108’), „Fotel” (1963)(6’);

15. W KRZYWYM ZWIERCIADLE – „Hydrozagadka” (1970)(70’), „Polska kronika non-camerowa nr.1”(1981)(10’);

16. WSPÓŁCZESNE LĘKI – „Dług” (1999)(96’), „Nasza ulica” (2006)(52’);

17. PORTRETY ZBIOROWOŚCI - „Sól ziemi czarnej” (1969)(99’), „Jestem zły” (2000)(29’);

18. MALI BOHATEROWIE – „Abel, twój brat” (1970)(88’), „Męska sprawa” (2001)(26’);

19. MIĘDZY FIKCJĄ A RZECZYWISTOŚCIĄ – „Ucieczka z kina „Wolność” (1990)(87’), „Exit” (2006)(11’);

20. POEZJA I PROZA KINA – „Aria dla atlety” (1979)(99’), „Dziewczyny do wzięcia” (1972)(45’);

21. KINO O KINIE – „Amator” (1979)(117’), „Ćwiczenia warsztatowe” (1986)(12’);

22. GRY FILMOWE – „Deja vu” (1989)(103’), „Wyjście na jaw robotników kina z fabryki snów” (1995)(13’);

23. MALARSKIE INSPIRACJE – „Brzezina” (1970)(90’), „Łagodna” (1985)(11’);

24. NOWA ESTETYKA – „Gry uliczne” (1996)(100’), „Strojenie instrumentów” (2000)(15’);

25. ESEJ FILMOWY – „Iluminacja” (1972)(87’), „Prekursor” (1988)(19’);

26. KIM JESTEM? – „Zmruż oczy” (2003)(87’), „Gadające głowy” (1980)(14’).



FILMOTEKA SZKOLNA – wykaz tytułów filmów

1. „Abel, twój brat” (1970)(88’),

2. „Amator” (1979)(117’),

3. „Aria dla atlety” (1979)(99’)

4. „Arka” (2007)(8’),

5. „Brzezina” (1970)(90’),

6. „Chleb” (2003)(10’),

7. „Cześć Tereska” (2000)(86’),

8. „Człowiek z marmuru” (1976)(153’),

9. „Ćwiczenia warsztatowe” (1986)(12’),

10. „Defilada” (1989)(60’),

11. „Deja vu” (1989)(103’),

12. „Dług” (1999)(96’),

13. „Dokąd” (1990)(16’),

14. „Dziewczyny do wzięcia” (1972)(45’);

15. „Egzamin dojrzałości” (1979)(16’),

16. „Eroica” (1957)(80’),

17. „Exit” (2006)(11’),

18. „Fotel” (1963)(6’),

19. „Fotoamator” (1998)(56’),

20. „Gadające głowy” (1980)(14’),

21. „Gry uliczne” (1996)(100’),

22. „Historia kina w Popielawach” (1998)(96’),

23. „Hydrozagadka” (1970)(70’),

24. „Iluminacja” (1972)(87’),

25. „Jak być kochaną” (1962)(97’),

26. „Jestem zły” (2000)(29’),

27. „Krótka historia jednej tablicy” (2005)(5’),

28. „Łagodna” (1985)(11’),

29. „Męska sprawa” (2001)(26’),

30. „Nasza ulica” (2006)(52’),

31. „Nienormalni” (1990)(75’),

32. „Oczy urocze” (1977)(41’);

33. „Ostry film zaangażowany” (1979)(7’);

34. „Polska kronika non-camerowa nr.1”(1981)(10’);

35. „Popiół i diament” (1958)(98’),

36. „…Portret własny” (1987)(20’),

37. „Prekursor” (1988)(19’);

38. „Rejs” (1970)(67’),

39. „Rodzina człowiecza” (1966)(24’);

40. „Schody” (1968)(7’),

41. „Siedem kobiet w różnym wieku” (1978)(15’)

42. „Sól ziemi czarnej” (1969)(99’),

43. „Strojenie instrumentów” (2000)(15’);

44. „Struktura kryształu” (1969)(74’),

45. „Szczurołap” (1986)(20’),

46. „Tango” (1980)(8’),

47. „Ucieczka z kina „Wolność” (1990)(87’),

48. „Urząd” (1966)(5’),

49. „Usłyszcie mój krzyk” (1991)(47’),

50. „Wszystko może się przytrafić” (1995)(40’),

51. „Wyjście na jaw robotników kina z fabryki snów” (1995)(13’);

52. „Zezowate szczęście” (1960)(108’),

53. „Zmruż oczy” (2003)(87’),

54. „Z punktu widzenia nocnego portiera”(1977)(16’);

55. „Żywot Mateusza” (1967)(76’).