Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Email Drukuj PDF

W dniu dzisiejszym, w naszej szkole, odbył się etap szkolny kolejnej edycji Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

Organizatorem Konkursu jest Zakład Samorządów i Polityki Lokalnej Wydziału Politologii UMCS w Lublinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Konkurs jest przeznaczony dla młodzieży publicznych i niepublicznych szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Składa się on z 3 etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego.

Dzisiaj o godzinie 8.00 we wszystkich szkołach województwa uczestniczących  w  konkursie uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań. W naszej szkole 22 uczniów zmagało się z zadaniami testowymi. Dotyczyły one organizacji samorządowej, zakresu działania i zadań gminy, powiatu i województwa. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Marcin Rybicki i Aneta Mitura z klasy 4TEk oraz Agnieszka Iwanek z klasy 2TEk

 

Obecny rok jest kolejnym, w którym uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie, biorą udział w tym konkursie. W roku poprzednim dwóch naszych uczniów uczestniczyło w etapie wojewódzkim osiągając bardzo dobre wyniki. Byli to: w roku 2011 – Radosław Jędrzejewski z klasy o specjalności technik ekonomista i Jakub Wójcik z klasy o specjalności technik budownictwa, zaś w roku 2012 – ponownie Radosław Jędrzejewski.

 

Zwycięzcom etapu szkolnego gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Opracowanie: Anna Krzych

Galeria>>