Konkurs ekonomiczny „Oszczędzanie się opłaca”

Email Drukuj PDF

Dnia 5 listopada br. odbył się konkurs ekonomiczny „Oszczędzanie się opłaca!” skierowany do uczniów klas I-III Technikum Handlowego i Ekonomicznego. W konkursie wzięły udział 2-osobowe reprezentacje klas.

Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia i porównania posiadanego poziomu wiadomości ekonomicznych w czterech zróżnicowanych konkurencjach, takich jak:  test dotyczący form oszczędzania i inwestowania pieniędzy, krzyżówka z hasłami ekonomicznymi, ułożenie sloganu o oszczędzaniu oraz wskazanie sposobów osczędzania pieniędzy na co dzień.

Celem konkursu było przygotowanie młodzieży do rozwiązywania problemów ekonomicznych życia codziennego, rozwój kreatywności i ducha przedsiębiorczości.

I miejsce w konkursie zajęła klasa 2TH, którą reprezentowały: Paulina Topyła i Kamila Chomik, II miejsce zajęły uczennice z klasy 3Tek: Karolina Kuna i Sylwia Rybicka, III miejsce-Karolina Barszczyk i Wioletta Bartkowicz z klasy 2Tek.

Za uczestnictwo w konkursie zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez NBP w Lublinie. Organizatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów zawodowych Pani Barbara Smerdel oraz Pani Marzena Foltyn.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

 

Poniżej prezentujemy przykładowe slogany promujące oszczędzanie:

„Nie ważne jaka płaca, oszczędzanie się opłaca”

„Oszczędzanie to jest to! Nie trać dużo,

kupuj tanio, na wakacje starczy śmiało!”- kl.2TH

 

„Masz złotówkę? Chcesz mieć sto?

Więc oszczędzaj w PKO”

„Chcesz mieć furę jak marzenie?

Zbieraj kasę- chwyć marzenie!”- kl.2TEk