Spotkanie z poetą Markiem Danielkiewiczem

Email Drukuj PDF

Dnia 16 października 2013 roku w czytelni biblioteki szkolnej RCEZ odbyło się spotkanie młodzieży klas technikum z poetą, recenzentem literackim i teatralnym Markiem Danielkiewiczem. „Bycie poetą to w dzisiejszych czasach trudny kawałek chleba…”  mówił Marek Danielkiewicz. „ Każdy z nas stanowi odrębny byt, który jest cząstką większego zbioru, a ten z kolei łącząc się z innymi zbiorami stanowi całość kulturową Kraju, Europy, Świata. Do wyrażenia kulturowości potrzebny jest język i sposób jego przekazu – mówiony, pisany, śpiewany. Pisarze odnoszący się do tworzenia dzieł o regionie i piszący w jednym języku są mało znani. Natomiast tłumaczenie dzieła na inne języki pozwala im zaistnieć w szerszym świecie – zbiorze.

Literat potrafi przedstawić rzeczywistość za pomocą precyzyjnie dobranych słów. Podczas słuchania go zmysły pracują na najwyższym biegu; odczuwamy zapach, miękkość materiału, widzimy kolory, kurz ulicy…

 

W spotkaniu uczestniczyła wicedyrektor Elżbieta Rola. Odbyło się ono w kameralnym gronie i przebiegało w miłej atmosferze. Zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Galeria>>

Organizatorzy:

Dorota Mazur

Wanda Michalak