„Planowanie dalszej kariery edukacyjnej”

Email Drukuj PDF

W dniu 9 marca 2012r.  po raz kolejny  odbyło się spotkanie tegorocznych maturzystów i uczniów klas trzecich technikum zawodowego z przedstawicielami uczelni wyższych, które prezentując  bogatą  ofertę edukacyjną swoich uczelni gorąco zachęcały młodzież do kontynuowania nauki w ich placówkach.

Tym razem gościli w naszej szkole: Pan dr Marek Błaszczak oraz studentki Pani Agata Nogalska i Pani Katarzyna  Kiryczuk z Politechniki Lubelskiej; Pani Ewa Żminda i Pan Kazimierz Rejmak z Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Lublinie oraz Pani prof. dr hab. Bożena Dziemidok-Olszewska z Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Przedstawiciele szkół wyższych przybliżyli młodzieży charakterystykę uczelni i zaplecze dydaktyczne. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji kierunków kształcenia, zapoznania się z zasadami rekrutacji, proponowaną opieką socjalną i stypendialną. Mogli też dowiedzieć się o dotychczasowych osiągnięciach danej uczelni i szansach rozwojowych na przyszłość oraz poznać możliwości pogłębiania wiedzy np.: w kołach naukowych.

Na zakończenie osoby prowadzące prezentacje rozdały ulotki, foldery i informatory.

Galeria>>