XLII Olimpiada Języka Angielskiego – etap szkolny

Email Drukuj PDF

W dniu 13.11.2017 w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej odbył się szkolny etap Olimpiady Języka Angielskiego organizowany przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. W olimpiadzie wzięło udział 16 uczniów klas I,II,III i IV Technikum Zawodowego.

Celem Olimpiady Języka Angielskiego jest rozwijanie pasji i kształtowania umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz stymulowania aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej poprzez:
- budzenie i rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowań językiem angielskim,
- rozszerzenie zakresu i podniesienie poziomu wiedzy uczniów o krajach angielskiego obszaru językowego,
- stwarzanie młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień, a nauczycielom – warunków twórczej pracy z młodzieżą,
- stwarzanie większej grupie uczniów możliwości odnoszenia sukcesu na poziomie lokalnym i regionalnym przez upowszechnianie udziału młodzieży w kolejnych etapach olimpiady.

Eliminacje są trzystopniowe: I stopień – zawody szkolne, II stopień – zawody okręgowe, III stopień – zawody centralne. Na etapie szkolnym test składa się z 60 punktów, podzielonych po połowie między gramatykę i słownictwo. Od lat wykorzystuje się w nim standardowe techniki używane w testach szkolnych: transformacja i parafraza zdań lub fraz, wstawianie, wielokrotny wybór i tłumaczenie. Wobec stale rosnącej liczby uczestników, konkurencja na tym etapie jest bardzo silna.

Uczestnikom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za przejście do dalszych etapów!

Magdalena Kukla-Krzyżanowska