Europejski Dzień Języków 2017

Email Drukuj PDF

W piątek 03.11.2017 obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków – tym razem pod hasłem „Dzień z Bobem Dylanem”. Amerykański piosenkarz, kompozytor, pisarz i poeta został laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w roku 2016. Podczas zorganizowanego spotkania uczniowie technikum zawodowego zaprezentowali utwory poetyckie Boba Dylana, wykonując je w języku angielskim i niemieckim. Oprawą muzyczną towarzyszącą prezentacji twórczości poety były piosenki w jego autorskim wykonaniu. Na tę okazję przygotowana została wystawa plakatów o tematyce językowej i prac uczniowskich „Przysłowia i powiedzenia w językach obcych”. Dodatkowo czas umilił słodki poczęstunek przygotowany przez młodzież naszej szkoły.

Uczniowie prezentujący utwory:

Iza Kulesza 1TEk “All along the watchtower”

Barbara Abramik 2TEk “Verweht im Wind” (Blowing in the wind)

Jakub Broniek 2TEk „Abandoned Love”

Bartosz Bodzak 2TEk „Don’t think twice”

Mateusz Czeladka 2TEk “Verweht im Wind”

Alicja Komuń 2TEk (śpiew) “Forever young”

Sylwia Wyrwisz 2TEk „You're no good”

Jan Michalak 3TEH “Like a rolling stone”

Aleks Wasilewski 3TEH (śpiew) wraz z tatą (gitara)” Knockin' on heavens door”

Łukasz Bodziak 4TB “Girl from the North Country”

Gabriela Piekarz 4TH “Masters of war”

Mateusz Stępień 4TH “Most of the time”

Weronika Zmysłowska 4TH “With God on your side”

Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością wymowy i intonacji, co sprawiło ogromną radość przysłuchującym się nauczycielom. Nagrodą za udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków były nie tylko miłe wrażenia i przyjemność obcowania z obcojęzyczną literaturą, ale także rzeczowe upominki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział.

Organizatorzy:

Maria Broniek, Emilia Dybała-Kozak, Monika Gasiuk,  Elżbieta Karasińska, Edyta Kozieł, Magdalena Kukla-Krzyżanowska, Dorota Mazur, Anna Miduch

Galeria>>