Finał VI edycji powiatowego konkursu matematycznego „Polubić matematykę”

Email Drukuj PDF

Dnia 29.05.2017 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej odbył się finał VI edycji powiatowego konkursu matematycznego „Polubić matematykę” organizowanego przez nauczycieli matematyki. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się w naszym powiecie. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych, kształtowanie nawyków rozwiązywania zadań matematycznych oraz wprowadzenie uczestników konkursu w atmosferę matematycznej rywalizacji. Zadania konkursowe dotyczą funkcji i ich zastosowań, a podstawę wymagań stanowi obowiązująca podstawa programowa z matematyki dla liceum i technikum w zakresie rozszerzonym.

Do konkursu przystąpiły reprezentacje z czterech szkół: Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Stępnia w Kocku, Zespół Szkół z Ostrowa Lubelskiego, Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie oraz Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie.

Pani Dyrektor Hanna Borzęcka serdecznie powitała finalistów oraz ich opiekunów. Pogratulowała uczestnikom wiedzy i umiejętności matematycznych jakimi wykazali się w pierwszym etapie konkursu oraz życzyła im powodzenia w finale.

Do etapu finałowego zakwalifikowali się zwycięzcy etapów szkolnych z poszczególnych szkół:

- Milena Bilska i Edyta Rola (Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Stępnia w Kocku);

- Paweł Ksok i Mateusz Raczyński (Zespół Szkół z Ostrowa Lubelskiego);

- Kazimierz Demucha i Agata Greguła (Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie);

- Arkadiusz Wrotkowski, Magdalena Podleśna i Weronika Małyska (Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie).

W finale rywalizacja była bardzo zacięta. Mimo iż, nikomu nie udało się zdobyć maksymalnej liczby punktów, to organizatorzy byli bardzo pozytywnie zaskoczeni ogromną wiedzą uczestników. Wśród finalistów najlepiej wypadli:

I miejsce: Kazimierz Demucha (Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie)

II miejsce: Agata Greguła (Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie)

III miejsce (ex aequo): Arkadiusz Wrotkowski, Magdalena Podleśna i Weronika Małyska (Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie).

Nagrody i dyplomy wręczyli: kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Pan Krzysztof Krupa oraz wicedyrektor Pan Zbigniew Zarzycki. Pan kierownik pogratulował dużej wiedzy wszystkim uczestnikom etapu międzyszkolnego.

Organizatorzy konkursu (Katarzyna Marciniak, Luiza Matyjaszczyk, Barbara Zalewska) dziękują uczniom i nauczycielom za zainteresowanie i duże zaangażowanie w konkursie.

Katarzyna Marciniak
Luiza Matyjaszczyk
Barbara Zalewska

Galeria>>