Sukcesy uczniów RCEZ w XI międzyszkolnym konkursie zawodowym „Rok przed dyplomem”

Email Drukuj PDF

Dnia 12 maja 2017 roku uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej wzięli udział w XI międzyszkolnym konkursie zawodowym „Rok przed dyplomem” organizowanym przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie oraz doradców metodycznych nauczycieli przedmiotów zawodowych miasta Lublin. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego, Lubelski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Lublin, Rektor Politechniki Lubelskiej oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne.

W etapie regionalnym sprawdzało swoją wiedzę i umiejętności 211 uczniów z 22 szkół technicznych województwa lubelskiego w 22 kwalifikacjach zawodowych.

Uczniowie reprezentowali naszą szkołę w 3 kwalifikacjach:

- w kwalifikacji A.18 - Natalia Gładosz, Katarzyna Tkaczyk oraz Magdalena Włoszek z klasy trzeciej technikum handlowego,

- w kwalifikacji A.36 – Marcin Kabaciński, Paulina Kozieł i Alessandra Skubisz z klasy trzeciej technikum ekonomicznego,

- w kwalifikacji B.33. Patryk Król, Arkadiusz Urban i Kamil Zdunek z klasy trzeciej technikum budowlanego.

W części oficjalnej konkursu uczniowie wysłuchali referatów na temat certyfikacji umiejętności informatycznych i zawodowych: „Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych”, Polskie Towarzystwo Informatyczne, „Vocational Competence Certificate” – Fundacja VCC.

Podczas konkursu uczniowie mieli za zadanie rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań obejmujących wiadomości i umiejętności z danej kwalifikacji.

Bardzo dobrze poradziły sobie uczennice z klasy 3 TH w zakresie kwalifikacji A.18. Magdalena Włoszek zajęła II miejsce, a Natalia Gładosz miejsce III. Alessandra Skubisz z klasy 3 TEk oraz Kamil Zdunek z klasy 3 TB otrzymali wyróżnienia. Finaliści i laureaci otrzymają dyplomy na konferencji podsumowującej wyniki konkursu w dniu 25 maja 2017r.

Opiekunami uczniów w konkursie były nauczycielki przedmiotów zawodowych: Jadwiga Gębal, Justyna Włosek i Marzena Nowak.

Gratulujemy naszym uczniom!

Marzena Nowak

Galeria>>