Z twórczością Agnieszki Osieckiej po raz jedenasty

Email Drukuj PDF

W dniach 4 i 5 kwietnia już po raz jedenasty Zespół Szkól w Kocku gościł miłośników twórczości Agnieszki Osieckiej. W tych dniach odbywał się XI Powiatowy Konkurs Pamięci Agnieszki Osieckiej. Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej, jak co roku, także zaprezentowali swoje zdolności plastyczne, recytatorskie i muzyczne.

Jako pierwszy został rozstrzygnięty konkurs plastyczny. W tej kategorii najlepszy okazał się Eryk Symbor z klasy czwartej technikum zawodowego kształcącego w zawodzie technik budownictwa pracujący pod kierunkiem Pani Joanny Lipskiej. Doceniony został również talent plastyczny Natalii Szubartowskiej – uczennicy tej samej klasy, która zdobyła wyróżnienie.

Recytatorzy z jakże trudną poezją Agnieszki Osieckiej zmagali się pierwszego dnia konkursu. Naszą szkołę reprezentowali Jan Michalak z klasy drugiej technikum zawodowego kształcącego w zawodzie technik elektronik oraz Mateusz Powałka z klasy drugiej technikum zawodowego kształcącego w zawodzie technik budownictwa. W tej kategorii jury w składzie: Jolanta Tomasiewicz – dyrektor PMDK w Lubartowie, Marta Nowakowska i Sylwia Dmowska – animatorki kultury w Domu Kultury w Kocku doceniło kunszt recytatorski Mateusza Powałki, przyznając mu wyróżnienie. Mateusz prezentował wiersze "Król" oraz "Ballada o uczonym Balbusie i przejeżdżającym tramwaju".

Drugi dzień konkursu rozbrzmiewał muzyką i śpiewem. I tu nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej szkoły. Swój talent wokalny prezentował Mateusz Ogrodowski - uczeń klasy czwartej technikum zawodowego kształcącego w zawodzie technik mechanik, który wykonywał piosenkę "Uciekaj moje serce".

Naszym uczniom gratulujemy sukcesów i życzymy dalszego rozwoju ich pasji.

Agnieszka Sachar

Galeria>>