Złota Kielnia 2017

Email Drukuj PDF

W dniu 14 stycznia 2017roku w sześciu okręgach w Polsce odbyły się eliminacje okręgowe XLVI edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Eliminacje okręgowe do którego należy nasza szkoła odbyły się w Zespole Szkół Budowlanych w Lublinie na ul. Słowiczej 3. Do turnieju przystąpiło łącznie 303 uczniów szkół budowlanych z trzech województw (lubelskie, świętokrzyskie i małopolskie) .

Uczniowie uczestniczący w Turnieju reprezentowali swoje szkoły w kwalifikacjach:

  • B.05. Montaż systemów suchej zabudowy
  • B.06. Wykonywanie robót malarskich-tapeciarskich
  • B.07. Wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych
  • B.09. Wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych
  • B.12. Wykonywanie robót dekarskich
  • B.18. Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich

Zgłaszając udział w Turnieju Budowlanym „Złota Kielnia” w zawodzie: Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, w zakresie kwalifikacji B.06. Wykonywanie Robót malarskich i tapeciarskich, uczniowie wzięli jednocześnie udział w Konkursie "Młody Malarz Roku Dekoral Professional 2017” organizowanym przez Akademię Techniczną PPG Deco we Wrocławiu.

Akademia Techniczna jest patronem oraz fundatorem nagród dla uczniów zakwalifikowanych do finału centralnego Turnieju Budowlanego w podanej kwalifikacji. W bieżącej edycji konkursu fundatorami nagród są również firmy Graco i Festool.

Jak co roku tak i tym razem uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w Turnieju „Złota Kielnia”. Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie reprezentowało pięciu uczniów startujących w trzech kwalifikacjach w zawodzie Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie:

B.05 Montaż systemów suchej zabudowy

- Żurawski Karol – II T

- Urban Jacek – II T

B.06 Wykonywanie robót malarskich i tapeciarskich

- Antol Dawid – II T

- Bąk Krystian – II T

B.07 Wykonywanie robót posadzkarsko – okładzinowych

- Zakaszewski Paweł - IIIT

Turniej składał się z dwóch części. W części pierwszej uczestniczy mieli do rozwiązania test składający się z 40 pytań dotyczących zagadnień zgodnych z kwalifikacją w jakiej startowali. Część druga była zadaniem problemowym w którym uczniowie musieli wykazać się szerszą wiedzą praktyczną.

Do finału centralnego zakwalifikowało się po sześciu finalistów z każdej kwalifikacji.

Nasi uczniowie uplasowali się odpowiednio na miejscach:

Kwalifikacja B.05

- Żurawski Karol – miejsce 8 z ilością 49 punktów.

- Urban Jacek – miejsce 13 z ilością 44 punktów.

Kwalifikacja B.06

- Bąk Krystian – miejsce 15 z ilością 46 punktów.

- Antol Dawid – miejsce 18 z ilością 43 punktów.

Kwalifikacja B.07

- Zakaszewski Paweł – miejsce 9 z ilością 40 punktów.

Bardzo duże zainteresowanie konkursem oraz rosnący z roku na rok poziom konkursu sprawiają uczniom wiele trudności. Poprzez uczestnictwo uczniowie zdobyli nowe doświadczenia, mieli szansę na zmierzenie się z rówieśnikami z innych szkół oraz zweryfikowali poziom swojej wiedzy i umiejętności.

Uczestnikom gratulujemy a osoby zainteresowane udziałem w konkursie zapraszamy na przyszłoroczną edycję

Opiekę nad młodzieżą sprawowali Borzęcki Mariusz i Podleśny Roman nauczyciele praktycznej nauki zawodu.

Galeria>>