II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach 2016

Email Drukuj PDF

Citius! Altius! Fortius! Olimpijska zasada ,,Szybciej, wyżej, mocniej!” od wieków przyświeca sportowcom, którzy na stadionach rywalizują o laur zwycięstwa w zawodach sprawdzających przede wszystkim formę ciała. Ta sama maksyma towarzyszyła 16 grudnia 2016 roku młodym adeptom sztuki dziennikarskiej, którzy postanowili sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w II etapie III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach. Konkurs odbył się tradycyjnie w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego, w tym reprezentanci naszej szkoły- Kamil Kurowski i Eryk Symbor z klasy 4 TB, w II etapie konkursu przystąpili do testu, który sprawdzał wiadomości z zakresu wiedzy o mediach, zarówno w ich współczesnym, jak i historycznym aspekcie. Pytania były niezwykle szczegółowe, wymagały znajomości wielu dat, nazwisk, terminów, nowinek technologicznych i zmian ustawowych w systemie medialnym.

Test wzbudzał wielkie emocje wśród uczestników, jeszcze długo po opuszczeniu auli dyskutowali na temat stopnia trudności tegorocznego zestawu pytań. Konkurencja jest bardzo duża, gdyż nie słabnie popularność konkursu, a liczba miejsc na podium jest niestety ograniczona. Wszyscy jednak, którzy w piątkowe popołudnie przystąpili do konkursowych zmagań, udowodnili, że motto olimpijczyków jest także ich życiową dewizą. Jak podkreślił w swoim wystąpieniu prof. dr hab. Karol Klauza, Przewodniczący Okręgowego Komitetu Olimpiady, już teraz są szybsi, bo wyprzedzili innych uczestników konkursu awansując do II etapu, mierzą wyżej chcąc się rozwijać i sprawdzać w różnych dziedzinach i pracują mocniej, by osiągnąć sukces.

Uroczyste ogłoszenie wyników stało się okazją do podziękowania wszystkim uczestnikom i wręczenia pamiątkowych dyplomów. Serdecznie gratulujemy młodym pasjonatom dziennikarstwa i życzymy, by zachowali w sobie wrażliwość i przenikliwość w obserwacji rzeczywistości, jaką zaprezentowali w swoich pracach.

Opiekun konkursu: Joanna Lipska

Galeria>>